Закордонні можливості для студента-медика!

         

          Ще з першого курсу навчання в НМУ юний студент-медик часто задумується про свою майбутню лікарську кар’єру. Ми міркуємо про місця, де б змогли здобути найкращі практичні навички, вміння, стати професіоналами. Університет дає нам основну базу знань , але зазвичай їх не достатньо для тих досить амбітних особистостей, яких важко задовольнити другорядною роллю в медичній справі.

           Багато хто надає перевагу західній моделі освіти. Сьогодні існує безліч  різноманітних міжнародних програм обміну, літніх стажувань, беручи участь в яких, ми можемо побачити закордонний варіант  підготовки ескулапів та отримати певний практичний досвід.

            Національний медичний університет імені О.О. Богомольця співпрацює з багатьма  іноземними університетами : Бристольський університет, Тбіліський державний медичний університет, Вашингтонський університет тощо. Зайшовши на офіційний сайт нашого ВНЗ, ми можемо натрапити на таку цікаву інформацію: 

             « В НМУ реалізується програма професійних обмінів Міжнародної федерації асоціацій студентів-медиків (International Federation of Medical Students Assosiations (IFMSA ). Щорічно близько 30 студентів університету в рамках двосторонніх домовленостей та за зазначеною програмою проходять літню практику за кордоном у таких країнах: Австрія, Хорватія, Чехія,Німеччина, Угорщина, Ізраїль, Італія, Литва,Данія, Мальта, Сербія, Туреччина, Болгарія, Франція, Іспанія, Швейцарія.

            Також щороку понад 20 студентів-іноземців з Великої Британії, Латвії, Чехії, Монтенегро, Бразилії, Канади, Хорватії, Німеччини, Данії, Італії, Литви, Польщі, Сербії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Франції та США проходять літню практику на клінічних кафедрах НМУ »

         Звісно, головними  умовами  для участі в міжнародному обміні є знання медичної науки та найпоширенішої мови в світі – англійської, хоча в деяких випадках потрібно  вміти розмовляти німецькою або й французькою. Окрім цієї пропозиції, існує ще низка програм для можливостей стажування в Європі в межах літніх шкіл за різними напрямами медичних та фармацевтичних наук. Подібні послуги є платними (від 250 євро).  З деталями можна ознайомитися на сайті http://www.summerschoolsineurope.eu/search/discipline:healthsciences.

           Якщо ви вже маєте диплом про вищу освіту, то цьогоріч зможете зареєструватися в програмі  Інституту біомедичних досліджень Фрідріха Мішера . Курс навчання триває 4 роки. Ви зможете поглиблено працювати у  галузі  епігенетики , нейробіології та механізмів раку. Онлайн-заяву можна подати на сайті https://www.fmi.ch/training/phd/apply/form/ до 30 листопада 2015 року.

            Також існує можливість здобути професійний досвід, безпосередньо працюючи в іноземних лікарнях. Щоб займатися медичною діяльністю в системі охорони здоров’я Великобританії, український лікар повинен мати необхідну первинну кваліфікацію, а також  досвід або закінчену інтернатуру не менше, ніж 12 місяців. Також, звичайно, необхідне успішне складання двох тестів: мовного ( IELTS ) та загальномедичного ( PLAB ).

            На прикладі Чехії можна сказати, що для того, щоб працювати у медичній сфері цієї країни, потрібно здати так звані «кваліфікаційні іспити». Ці екзамени складаються з двох письмових тестів:

  • на знання професії (терапія для терапевтів, педіатрія для педіатрів, хірургія для хірургів, акушерство та гінекологія для акушерів - гінекологів, стоматологія)
  • з основ права в ЧР (організація охорони здоров'я в Чехії).

         Після здачі цих тестів настає довготривалий практичний етап іспитів - професійна медична практика в чеській лікарні під наглядом досвідченого лікаря протягом п'яти місяців.

         Доля хорошого лікаря – розвиватися та пізнавати нове протягом всього свого життя. Ми не задовольняємося сьогоднішнім станом медичної науки в світі, нам потрібні ще глибші знання. Для того, щоб бути новатором в лікарській справі, потрібно порівнювати усі знання у цій галузі. Програми міжнародного обміну та стажування частково можуть допомогти нам у цьому прагненні.

Коментарі