Як швидко почистити мельхіорові столові прилади в домашніх умовах

Всипте дві столові ложки соди в каструлю і залиште її на повільному вогні на 10-15 хвилин. Якщо замість води із содою використовувати картопляний відвар, час обробки потрібно збільшити у 2 рази. Вийміть прилади та сполосніть їх холодною водою.

Як швидко та легко почистити мельхіор?

У ємність з водою після варіння поміщається дрібно роздроблена яєчна шкаралупа та розкладаються столові прилади. Підсолюється. Каструля встановлюється на плиту та кип'ятиться протягом 10 хвилин. Після остигання суміші дістати предмети, сполоснути проточною водою, витерти.

Як швидко почистити мельхіор від чорноти?

Кип'ятіння у відварі часникового лушпиння або яєчної шкаралупи Помістіть її у металеву ємність, заповнивши на 1/3. Додати воду і поставити на плиту. Коли рідина закипить, опустіть мельхіорові предмети у каструлю. Кип'ятіть на слабкому вогні, поки з приладів не зникне чорнота.

Як почистити мельхіор сода?

  1. Поміщаємо прилади у застелений звичайною фольгою тазик.
  2. Засипаємо однієї-півтора столовими ложками соди.
  3. Заливаємо окропом, повністю покриваючи прилади.
  4. Готово! Залишилося тільки добре сполоснути ложки та виделки, за потреби забруднені ділянки терти губкою або м'якою щіткою. Очищується буквально на очах.

YouTube
Як почистити дрібні прилади, ложки і вилки від потемніння в домашніх умовах. Чистимо мельхіор – YouTube

Як почистити столові прилади?

Сьогодні поговоримо про столові прилади, а саме, з якого матеріали вони бувають виготовлені і як, враховуючи матеріал, утримувати їх в ідеальній чистоті.

Адже коли на нашому столі блискучі гарні прилади, відчуття від їди покращуються. А також чистота у побуті, як відомо, є основою нашого здоров'я. А це повною мірою стосується чистоти столових приладів.

Від чого залежить якість столових приладів?

Звичайно, від матеріалу, з якого вони виготовлені. Причому виробник повинен викликати довіру, адже разом з їжею до нас в організм потрапляють дрібні частки хімічних елементів, що входять до складу і, якщо виробник несумлінний, і у вихідний матеріал або при обробці додані шкідливі речовини, вони потраплять до нас у рот, а потім і у шлунок.

Тому перша порада – обирайте якісну продукцію надійного виробника!

Найпопулярніший матеріал для виготовлення ножів, ложок і виделок – легована, не піддається корозії, сталь (нержавіюча сталь). Здатність чинити опір корозії залежить безпосередньо від відсоткового вмісту хрому в металі. Щоб столові прилади не іржавіли, вміст хрому має бути не менше 17 відсотків. Для виготовлення столових приладів також використовують сталі, що містять нікель. Нікель робить сталь більш стійкою до кислого середовища.

як почистити мельхіорові виделки

Секрети ефективного чищення проборів із сталі

  • Столові прилади з нержавіючої сталі можна відчистити у різний спосіб. Прекрасно відітріть бруд між зубами вилки та почистить ложки та ножі будь-який м'який абразивний матеріал (сода, кавова гуща, крейда).
  • Якщо столові прилади необхідно почистити ґрунтовно, скористаємося таким способом: у каструлю або миску (яку допускається ставити на вогонь) наливаємо гарячу воду, додаємо соду та сіль (по дві столові ложки) та занурюємо у воду столові прилади.Ставимо на вогонь і на маленькому вогні проварюємо п'ятнадцять-двадцять хвилин. Воду зливаємо, прилади обполіскуємо та витираємо.
  • На поверхні столових нержавіючих приладів поступово з'являються плями. Позбутися їх можна за допомогою лимонного соку. Кращий ефект вийде, якщо потім протерти прилади м'якою ганчірочкою із зубним порошком.
  • Натерти ножі та вилки можна пробкою, попередньо вмочивши її в дрібний пісок або крейду.
  • Чистоту і блиск набудуть столових приладів після протирання їх сирою картоплею.

Ще кілька порад щодо догляду:

  • Столові прилади з дерев'яними та пластмасовими ручками залишати у воді надовго (замочувати, кип'ятити) не можна, оскільки клей втратить свої властивості та ручка відпаде.
  • Не любить гарячу воду та лезо ножа. Сталь втрачає свої властивості, ніж швидко затуплюється.
  • Якщо після роботи ніж придбав неприємний запах, потримайте його лезо над вогнем, а потім промийте з миючим засобом. Добре промийте.

Чищення столового срібла

Часто в будинках зберігаються срібні столові приналежності, що дісталися у спадок. Однак багато людей цінують такі вироби й у наш час. Також сучасна промисловість випускає прилади із напиленням із срібла. Склад наноситься на хромонікелеву сталь. Відмінною особливістю срібних виробів від виробів з напиленням є наявність тавра (проби).

як почистити столові прилади з мельхіору

Срібні столові прилади мають особливості догляду. Метал з часом темніє, ця його особливість обумовлена ​​тим, що срібло легко вступає в хімічну реакцію з сірководнем і утворює своєрідний чорний наліт – срібний сульфід. Тому догляд за срібними виробами включає, по-перше, захист виробу від контактів з повітрям, а по-друге, очищення від темних плям.

  • Щоб срібні прилади менше контактували з повітрям, зберігайте їх у спеціальних футлярах, зазвичай вони продаються разом із виробами. Якщо такий футляр не зберігся, загорніть прилади у харчову плівку. Не кладіть срібні вироби з іншими приладами, вони легко дряпаються і втрачають свій блиск.
  • Срібні столові прилади чистять зубним порошком. Також це можна зробити і за допомогою не гелієвої зубної пасти. Скористатися можна крейдою та золою. Принцип дії постійно однаковий. Засіб наносять на м'яку ганчірочку та натирають прилади.
  • Для швидшого чищення візьміть мильний розчин, додайте до нього нашатирний спирт (на літр води одну ложку нашатиря), опустіть срібні прилади. Через півгодини промийте прилади прохолодною проточною водою та витріть м'якою серветкою.
  • Доступний та зручний спосіб очистити срібло від нальоту – опустити прилади на десять-п'ятнадцять хвилин у підігрітий дев'ятивідсотковий оцет. Потім прилади вийняти та ретельно протерти м'якою замшевою або велюровою серветкою.
  • Якщо на ложках, вилках та ножах немає елементів виконаних з інших матеріалів, їх можна прокип'ятити у спеціальному розчині. На дно каструлі кладуть фольгу та заливають водою. Залежно від кількості води додають сіль та соду (на 250 мілілітрів води по одній столовій ложці солі та соди). Розчин необхідно довести до кипіння і опустити в нього столові прилади (дбайте обережно, щоб гарячий розчин вас не обпік). За п'ять-десять хвилин прилади посвітлішають. Промийте їх під краном і ретельно протріть м'якою тканиною.
  • Якщо ви тільки що зварили картоплю, використовуйте відвар для чищення срібних виробів. Дно іншої каструлі закрийте фольгою і вилийте туди картопляний відвар, опустіть столові прилади, через деякий час вони засяють як нові.
  • Розчиняє плівку із сульфіту срібла і всім відома кока-кола.
  • Мити срібні прилади в посудомийній машині не рекомендується.

Мельхіорові столові прилади

Мельхіор – це сплав міді та нікелю, іноді покритий сріблом. Зовні столові прилади з мельхіору практично не відрізняються від срібних, але за ціною демократичніші. Мельхіор більш міцний сплав, ніж м'яке срібло, тому вироби з мельхіору не так сильно схильні до різних пошкоджень.

як відмити ложки

Мельхіорові вироби миють із використанням гарячого мильного розчину. Для полірування можна використовувати зубний порошок або суміш крейди з милом.

Дерев'яні столові прилади

Дерев'яні ложки, виделки, лопатки зайняли гідне місце на кухні. Вони використовуються для перевертання та перемішування їжі, особливо в посуді з антипригарним покриттям. Також дерево погано проводить тепло, тому зручно ними довго помішувати або наливати гарячі страви.

як почистити ложки та виделки від жиру

Вибирайте дерев'яні прилади із твердих сортів деревини, тоді вони будуть більш довговічними та міцними.

  • Мити дерев'яні вироби потрібно вручну мильною водою і ретельно полоскати. Залишати їх у воді надовго не рекомендується.
  • Перш ніж сховати прилади, висушіть їх на повітрі у вертикальному положенні. Прилади повинні бути сухі, щоб на вологій поверхні не розмножувалися мікроби. Інакше така ложка, або будь-який інший прилад, становитиме небезпеку для здоров'я та служитиме розсадником бактерій на кухні.

Користуйтеся цими рекомендаціями, і ваш стіл завжди буде сервірований красивими чистими, бездоганно чистими столовими приладами!

Чищення ложок і виделок, ніж чистити срібні ложки, чищення столових приладів з нержавійки, як почистити столові прилади з мельхіору, як почистити столове срібло в домашніх умовах, як відмити столові прилади з нержавійки в домашніх умовах, ніж почистити мельхіорові столові прилади, як почистити столові прилади з нержавіючої сталі