БамBook

Дарья Тюшкевич

активіст клубу

 
БамБук - це не просто збори людей, яким подобається читати. Це тепла атмосфера, це багато філософії та сміху, багато емоцій, це нові друзі, та багато нових книжечок.

Загальна концепція книжкового клубу “Бамbook”

Місія клубу.

 • Просвітницька. Розширення загального кругозору, рівня культури та ерудиції учасників клубу.
 • Акумулююча. Пошук та об'єднання молоді, що цікавиться читанням. Відродження поваги до книги.

Формат клубу.
Клуб функціонує на добровільний та безоплатній основі.
Вікових, статевих, релігійних, політичних обмежень для участі немає.

Проекти клубу.
В рамках клубу існують та розвиваються 2 проекти(долучайтесь, пропонуйте проекти,допоможемо реалізувати):

 • “Вільна бібліотека”. Бібліотека, яку наповнюють самі читачі за рахунок власних книг.
 • “Літературні сходи”. Періодичні зібрання активістів клубу для обговорення конкретних літературних творів.

“Літературні сходи”. Концепція

Мета.
Обговорення класичних та модерних літературних творів.

Формат.
“Літературні сходи” - це періодичний збір активістів клубу заради обговорення конкретної, нещодавно прочитаної книги. Під час самих “сходів” книга не читається, передбачається, що присутні ознайомилися з нею до цього. Формального членства в клубі немає, а відтак - на “сходи” може приходити будь-який бажаючий

Послідовність кроків на “сходах”:

 1. Перед початком дискусії один із адмінів клубу презентує всім свіжі поповнення нашої “Вільної бібліотеки”: говорить декілька слів про кожну новоотриману книгу та запрошує учасників клубу після “сходів” взяти собі якийсь із творів.
 2. Ведучим конкретних зборів оголошується людина, яка на попередніх зборах порекомендувала книгу, що буде обговорюватися. Ведучий автоматично приймає на себе також функції модератора дискусії. Крім цього, він має подбати про те, щоб принести на “сходи” хоча б один примірник книги.
 3. На початку обговорення ведучий промовляє вступні слова, в яких пояснює, чому обрано саме цей твір та чим він цікавий. Висловивши свою думку, він запрошує інших учасників поділитися власною позицією.
 4. Ведучий слідкує за тим, щоб кожен присутній, при бажанні, міг поділитися своїм враженням відносно прочитаного. Дискусія на цьому етапі не допускається, виступаючого ніхто не перебиває.
 5. Після того, як буде почуто кожного, починається вільне обговорення, яке формально нічим не обмежене. Ведучий лише слідкує за дотриманням базового порядку. При необхідності, ведучий звертається до громади з різноманітними питаннями по суті книги та, виходячи з відповідей, формує вектори обговорення. Одним словом, “ситність” дискусії залежить саме від ведучого.
 6. Під завершення обговорення ведучий ділиться найяскравішими, на його думку, цитатами з книги та пропонує зробити це іншим. Ведучий занотовує найкращі з них.
 7. Коли обговорення повністю завершене, громаді пропонується виставити суб’єктивну оцінку твору. Для цього кожен має проставити оцінку від 1 до 10, де 1 - це абсолютний відстій, а 10 - абсолютний шедевр. Ведучий занотовує ці оцінки, щоб потім викласти їх у відповідному топіку у відповідній групі ВК. Середнє арифметичне цих балів - буде своєрідною оцінкою від усього клубу.
 8. Останнім етапом виступає колективний вибір наступної книги для “сходів”, де в якості вирішального голосу виступає думка громади

Періодичність.

“Сходи” відбуваються кожну другу неділю місяця, о 13.00.

Вибір творів для обговорення

Обмежень в тематиці книг немає. Є логічне обмеження по об’єму твору - оскільки періодичність зборів один раз на два тижня, то прочитати багатотомну працю за цей час ні в кого просто не буде змоги. Тому перевага надається повістям та невеликим романам.
Що стосується розподілу на художні/публіцистичні книги - то клуб орієнтований швидше на перших, але в якості виключення обговорюється і публіцистика.

“Вільна бібліотека”. Концепція

В розробці

 

Інформацію про найближчі зустрічі можна знайти за посиланням:
Спільнота вконтакті: http://vk.com/club70726282

Організатор клубу: (063) 979-06-37 Олександр

 

Любисвіт

активіст клубу

 
Скажу таке, це дуже корисно мати можливість обговирити із однодумцями гарну книгу. Не менш цікаво, ніж прочитати її. Адже в полеміці ти відкриваєш якісь нові сенси, які ти міг пропустити або неусвідомити при читанні. Це захоплююче, коли комусь сподобались такі ж герої, описи та моменти. Радість переповнює тоді! Дуже тішить, що такі літ. клуби почали відроджуватись. Та ще й в таких стрімких масштабах.
Щодо побажань та ідей. Хотілося б на наступній зустрічі , щоб кожен вивчив і продекламував улюбленого вірша"."

Коментарі