Що краще для ревакцинації супутник

Що колять під час ревакцинації?

За словами міністра, для ревакцинації підходить вакцина «Супутник Лайт». Ефективність вакцини становить майже 80%, імунітет формується на 28-й день після щеплення. «Супутник Лайт» – це однокомпонентна вакцина, тобто для формування захисту достатнього одного уколу.

Яку вакцину можна вибрати для бустерної дози?

Вакцини Pfizer та Moderna показали високу ефективність як бустерну дозу від Covid-19. Такого висновку дійшли британські вчені, протестувавши сім різних вакцин. Це перше дослідження ефективності додаткової дози короновірусної вакцини. Збережена копія

Яку вакцину краще зробити від коронавірусу?

Порівняння російських препаратів

«Супутник V»«Супутник Лайт»
Строк формування імунітету (в днях)4228
Формування антитіл (у відсотках від вакцинованих)У 98%Майже 97%
ЕфективністьБільше 91% (у тому числі для пацієнтів віком від 65 років)Майже 80%

6 вер. 2023 р.

міська поліклініка № 16 міста краснодара
Вакцинація від коронавірусу «Супутник Лайт» — ДЕРЖАВНА БЮДЖЕТНА УСТАНОВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я "МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА № 16 МІСТА КРАСНОДАРУ" МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Що потрібно знати про ревакцинацію від коронавірусу

Ревакцинація (повторна вакцинація) від коронавірусу показана через зниження рівня антитіл до збудника. МОЗ рекомендує проводити її один раз на рік у звичайних умовах та кожні шість місяців у період підйому захворюваності.

При цьому вимірювати антитіла не обов'язково, оскільки немає досліджень, скільки їх потрібно для надійного захисту від інфекції. Передбачається, що чим більше, тим краще.Поки що достовірно відомо лише те, що через рік після щеплення кількість антитіл знижується вдвічі.

Коли настав час ревакцинуватися

За новим щепленням слід звернутися не раніше ніж через півроку після введення другого компонента вакцини від коронавірусу. Дату можна уточнити у власному кабінеті на порталі держпослуг в електронному сертифікаті про вакцинацію. Наприклад, якщо другий компонент було введено 20 липня, то на нове щеплення можна записуватись після 20 січня. Сьогодні з урахуванням вибухового зростання кількості хворих через суперзаразний штам "омікрон" відкладати її лікарі не радять. Вважається, що чим більше антитіл, тим краще виявиться захист від нового варіанту збудника.

Чим ревакцинуватись

Для ревакцинації підійде будь-яка зареєстрована вакцина. Росіянам сьогодні доступні вітчизняні препарати – "Супутник V", "ЕпіВакКорона", її модернізований варіант – "ЕпіВакКорона Н", "КовіВак" та "Супутник Лайт. Деякі експерти радять чергувати їх при повторних вакцинаціях, щоб урізноманітнити спектр антитіл. Інші зазначають, що здоровим людям з хорошим імунітетом найкраще підійде однокомпонентна вакцина "Супутник Лайт", яка вводиться один раз. V", який просто зареєстрований як окремий препарат. Громадянам старше 65 років лікарі рекомендують ревакцинуватися двокомпонентними препаратами: так надійніше, оскільки антитіла у людей похилого віку виробляються гірше.

Ревакцинація для мандрівників

Росіянам, які планують закордонні поїздки, важливо після ревакцинації залишитися виїзними, тому навіть повторне щеплення їм краще зробити двокомпонентним "Супутник V", оскільки саме під цим торговим найменуванням російську вакцину визнано більш ніж у 70 країнах світу. Щеплені їй росіяни набувають у цих країнах офіційного статусу вакцинованих, можуть приїжджати в них без проблем і пересуватися без обмежень.

Кому потрібно щеплюватися з обережністю

Деякі вакцини мають протипоказання. Наприклад, для вакцинації та ревакцинації пацієнтів з новоутвореннями заборонені ЕпіВакКорона", "ЕпіВакКорона-Н" та "КовіВак". А щеплення від коронавірусу вагітним і годуючим матерям можна робити тільки препаратом "Супутник V". У кожному окремому випадку вакцину повинен підібрати лікар.

Коли варто відкласти щеплення

Відкласти ревакцинацію від коронавірусу слід у разі загострення хронічних хвороб, при гострих респіраторних вірусних захворюваннях (ГРВІ), шлунково-кишкових розладах. Щепитися можна не раніше, ніж через два тижні після одужання.

Якщо в інструкції до вакцини йдеться, що препарат при конкретному захворюванні має застосовуватися з обережністю, то рішення про можливість проведення вакцинації від коронавірусу також ухвалить лікар, який має зважити співвідношення користі та ризику від щеплення, а також повідомити про це пацієнта.

Яку вакцину вибрати для ревакцинації

З приходом "омікрону" фахівці знову нагадують про важливість ревакцинації. Бустерне щеплення потрібно робити через півроку після першої вакцинації або перенесеного COVID-19.

Що стосується вибору препарату, то тут рекомендації фахівців можуть розходитися, і, відповідно, народ починає сумніватися, чим колитися цього разу.

Згідно з рекомендаціями МОЗ Росії, бустерне щеплення можна зробити "будь-якою зареєстрованою в Росії вакциною". У Москві, наприклад, на бустер записують за бажанням людини – можна вибрати "Лайт", можна повний "Супутник V". Багато що залежить від індивідуальних особливостей організму людини. Якщо він, наприклад, переніс першу вакцинацію з ускладненнями, для повторної імунізації лікар може порадити йому інший препарат (крім сімейства "Супутників" у Росії зареєстровано ще дві вакцини – "ЕпіВакКорона" та "КовіВак", хоча обсяги їх виробництва значно поступаються гамаліївському препарату, тому ці вакцини є не завжди і не у всіх медустановах). Проте на практиці щепленим "Супутником V" зазвичай рекомендують однодозний "Супутник Лайт". Хоча, наприклад, голова Центру Гамалії Олександр Гінцбург заявив днями, що для літніх людей старше 65+ з урахуванням приходу "омікрону" краще і другу вакцинацію виконати дводозним "Супутником V".

Головний позаштатний спеціаліст з терапії та загальної практики МОЗ Росії Оксана Драпкіна розповіла, кому "бустер" потрібен насамперед. "Бустерне щеплення за рекомендаціями доцільне для всіх, але в першу чергу треба захистити найбільш уразливі групи: це люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями, пацієнти з артеріальною гіпертензією, з ожирінням, з цукровим діабетом. Тобто це ті групи громадян, у яких перебіг нової коронавірусної інфекції може бути тяжким", – сказала головний фахівець.

Вона також нагадала, що бустерна вакцинація, у тому числі й літніми людьми, переноситься добре.

"Ревакцинація проводиться тими ж вакцинами, що і вакцинація, тому вона така ж ефективна і безпечна, як вакцинація. За досвідом найчастіше ми бачимо, що бустерна вакцинація переноситься досить непогано. Розробники вакцин описують, що "Супутник V" активний і щодо нових штамів. Я цитую те, що говорить науковий колектив Олександра Леонідовича Гінцбурга", – наголосила Драпкіна.

Бустерне щеплення призводить до різкого збільшення рівня захисних антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2, але, до того ж, посилює і тривалий Т-клітинний імунітет, – зазначають експерти. З кожною подальшою вакцинацією покращується якість антитіл, зазначив відомий вірусолог Костянтин Чумаков.