Що робити, якщо надійшов дзвінок від шахраїв: поради та рекомендації

Дзвінок від шахраїв може спричинити вас у стрес і викликати паніку. Однак, необхідно зберігати холоднокровність і вжити заходів, щоб захистити себе та свої фінанси. У цій статті ми розповімо вам, що робити, якщо ви стали жертвою телефонного шахрайства.

По-перше, не відповідайте на підозрілі дзвінки. Якщо ви не впізнаєте номер телефону, краще не брати слухавку. Якщо ви все ж таки вирішили відповісти, будьте гранично обережні і не розкривайте свої особисті дані, номери банківських карток або паролі по телефону. Пам'ятайте, що жодна банка або компанія не проситиме вас підтвердити особисті дані по телефону.

Якщо ви вже потрапили в пастку шахраїв і поділилися своїми особистими даними або банківською інформацією, негайно зверніться до банку або служби безпеки та повідомте про це. Банк зможе заблокувати вашу картку та вжити заходів для запобігання фінансовим втратам. Важливо пам'ятати, що чим швидше ви реагуєте, тим більше у вас шансів повернути свої гроші.

Що робити, якщо надійшов дзвінок від шахраїв?
1Не відкривайте особисті дані
2Ніколи не надайте фінансову інформацію
3Швидше за все це шахрай. Не надсилайте гроші
4Заявіть про те, що сталося в поліцію та своєму банку
5Будьте обережні! Шахраї постійно змінюють свої методи

Куди звернутись після дзвінка шахраїв?

Є два варіанти, куди повідомити про шахраїв телефоном: на номер 102 або гарячу лінію МВС – 8 800 222 74 47. Інший варіант — одразу піти до ОВС за місцем проживання з паспортом та подати заяву.

Звідки у шахраїв мій номер телефону?

Сергій Бодров, керівник Центру цифрової експертизи Роскацтва: «Варіантів, звідки беруть номери телефонів шахраї, кілька: витоку та “сливи”, покупні бази даних з тіньових форумів та персональна інформація з відкритих джерел, наприклад, профілів соцмереж.

Що не можна відповідати шахраям телефоном?

– Поліція рекомендує громадянам не відповідати на дзвінки з незнайомих номерів словом «так».