Що краще калина чи горобина

Кому не можна вживати калину?

Ягоди мають помірні сечогінні властивості, виводять рідину і зменшують ризик набряків, проте тим, хто має хвороби нирок, калину краще виключити до повного одужання. Не варто споживати її під час вагітності. Виключити калину краще і тим, хто має підвищену кислотність шлунку, хвороби кишківника, печінки, жовчного міхура.

Що лікує сік калини?

Ягоди калини широко використовують у народній медицині при гіпертонічній хворобі, клімактеричних неврозах, колітах, закрепах, бронхіті, задусі, туберкульозі легень, фурункулах, екземі. Сік свіжих плодів застосовують для виведення веснянок, видалення вугрів і відбілювання шкіри.

Як ягоди калини впливають на кров?

Калиновий сік нормалізує кров'яний тиск, поліпшує кровотворення, стимулює діяльність серця, має антисептичні та ранозагоювальні властивості. Його використовують як загальнозміцнювальний засіб. Вважається, що систематичне вживання плодів калини поліпшує самопочуття хворих на злоякісні пухлини органів травлення.

Чим відрізняється калина від горобини?
Визначення Калина – гілляста рослина родини адоксових з білими квітками і червоніє при дозріванні ягодами. Саме за колір стиглих, немов «вогненних», ягід люди і дали рослині таку назву. Калина Горобина – деревне рослина, відноситься до сімейства розоцвітих, з зібраними в кисті яскравими ягодами.