12 інших виступів TED, які обов'язково варто переглянути

Надихати, спонукати, заохочувати, відкривати очі на, здавалося б, вже знайомі речі – ось чим займаються люди з усього світу на конференції TED. Ця конференція проводиться раз у рік в США, а ще є безліч дочірніх конференцій TEDx, які проводяться сотнями, якщо не тисячами по усьому світу.

Хоча на цих конференціях виступали такі відомі люди як Білл Клінтон, Стінг, Боно, Білл Гейтс, але у сьогоднішньому дописі я хочу розповісти не про них. За минуле літо я переглянув декілька сотень виступів і відібрав для вас дванадцять, які для мене стали особливими.

Кожен з цих виступів є оригінальним, а об’єднує їх те, що для застосування у житті знань, отриманих з них, немає потреби шукати допомоги інших людей. Цими порадами ви можете скористатись одразу після перегляду. А результати не змусять себе очікувати.

Одразу застерігаю, що це не ТОП виступів. Кожен виступ важливий та цінний по-своєму. То ж, давайте розпочнемо.

Amy Cuddy – Як мова тіла формує нас

Коли ми йдемо по вулиці, то оцінюємо людей, що проходять повз нас. Ми про них ще нічого не знаємо, але відношення до них все одно формуємо. І все це ми робимо на основі того, що побачили.

Так само оцінюють вас. І бувають в житті ситуації, коли від такої оцінки багато що залежить.

Це і є мова тіла. Осанка. Жести. Поза. Міміка. Все це дозволяє нам складати враження на оточуючих нас людей. Саме про мову тіла вам розповість Еммі Кадді. Але на вас очікує ще приємний бонус – ви дізнаєтеся про один експеримент, що покаже вам як здобути впевненість за 2-3 хвилини.

Andy Puddicombe – Це потребує лише десять хвилин

Світ набирає все більших обертів. Те, що зараз ми встигаємо зробити за день, сто років назад людина робила за місяць. І швидкості продовжують рости. Інколи можна відчути себе хом’ячком в колесі – здається, що біжу, а краєвиди довкола не змінюються.

Можливо, настав час зупинитися?

Енді пропонує робити маленькі перерви і нічого не робити. Щоб зупинити шалений біг думок та просто розслабитися. Без телефону, без айпода, без плеєра, без журналу та газети.

Подивіться цей виступ та зверніть увагу на спокій, що випромінює Енді. Він втілення ідеї спокою та врівноваженості.

Benjamin Zander – Трансформуюча сила класичної музики

Про те, як позитивно впливає класична музика написана вже не одна стаття. І, навіть, якщо ви знаєте про цей чарівний вплив музики, цей виступ вам варто побачити.

Любов, пристрасть, самовідданість – ось що випромінює Бенжамін Зендер, коли розповідає про класичну музику. Він викличе у вас сльози, посмішку. Єдине, що йому не під силу, так це зробити так, щоб вам було нудно.

Бенжамін все життя присвятив класичній музиці. І тепер хоче передати свою пристрасть вам.

Обережно, після перегляду цього відео, ви можете по вуха закохатися у класику.

Dan Dennett – Милий, сексуальний, солодкий, смішний

А тепер настав час згадати про Чарльза Дарвіна та його теорію еволюції. Ден і сам схожий на того вченого, про якого він розповідає.

У виступі з гумором та іронією, Ден Деннет розповість вам про те, що навіть якби у світі не існувало таких речей, які б ми назвали милими, сексуальними, солодкими та смішними, ми б взяли інші речі і назвали б їх такими.

Не вірите, тоді вам до Дена. Він на реальних прикладах продемонструє, звідки беруться такі милі, сексуальні, смішні, солодкі речі.

Graham Hill – Менше речей, більше щастя 

Одразу зізнаюся, що ця тема для мене найближча. Я зараз вивчаю її з усіх сторін та розробляю на основі цього тренінг.

Що ж такого особливого ви знайдете для себе у виступі Грема? Спочатку один статистичний факт.

За останні 50 років площа помешкання жителя США виросла втричі. Але щастя стало менше – про це говорить статистика. Кількість речей в житті кожної людини стає все більше. Більше техніки, більше одягу, більше кухонного приладдя та побутової хімії.

Мабуть, у вас теж є речі, які ви тримаєте, бо звикли до них. Можливо, настав час з ними попрощатися. Грем розповість вам не лише про одяг. Він продемонструє власне помешкання, в якому він втілив принцип «Менше речей, більше щастя».

Hans Rosling – Чарівна пральна машина

Забути презентацію Ханса Рослінга неможливо. Це не перший його виступ на ТЕДі, та кожного разу він знаходить новий підхід для того, щоб нас здивувати.  Цього разу Ханс розповість вам про глобальну енергетичну кризу, що стоїть уже під нашими дверима. Що ж - гість, якому ми не будемо раді. Та вчений стверджує, що цьому можна запобігти. І для цього необхідна участь кожного з нас.

Для того, щоб наочно показати ту катастрофу, що очікує на нас у майбутньому, якщо ми не зробимо правильний крок вже сьогодні… І кожен з нас має зробити цей крок сам… Заради кращого майбутнього усієї планети.

Одразу скажу, що в кінці презентації на вас очікує несподіванка, що змусить вас посміхнутися.

John Wooden – Різниця між перемогою та успіхом

Джон Вуден – легенда світового масштабу, тренер від Бога. Усе своє свідоме життя він займався тим, що допомагав досягати нових вершин іншим людям. Він прожив 99 років. Погодьтеся – це не мало, а особливо для американця.

Все життя він віддав баскетболу. Команди під його керівництвом вигравали національну першість. І ось настала мить, коли воістину великий тренер поділиться власними таємницями майстерності та спостереженнями про те, що таке перемога та що таке успіх. Як часто ми плутаємо ці два поняття. І за це платимо дорогу ціну.

Це виступ, який варто переглянути. Це слова, які необхідно почути. Це ідея, яку варто прийняти.

Kamal Meattle – Як вирощувати свіже повітря

Настав час подбати за своє здоров’я. А саме про повітря. Ми часто навіть  не задумуємося над тим, що свіже повітря може збільшити нашу продуктивність та зберегти молодість.

Цей виступ буде короткий. Поради, які дасть Камал, чіткі та зрозумілі. Вам залишиться лише втілити їх у життя. Тому план простий – переглянути та втілити.

Martin Seligman – Нова ера позитивної психології

Мартін Селігман – один з батьків позитивної психології. З виступу ви дізнаєтеся про таємниці щастя, оптимізму, здоров’я.

Кожен з нас хотів би прожити щасливе життя. Але як часто можна зустрітися з різними трактуваннями такого життєвого явища як «щастя». Що таке щастя та звідки воно береться?

На прикладі трьох відомих, але зовсім різних людей, Мартін продемонструє вам, що таке справжнє щастя та які бувають омани.

Michael Norton – Як придбати щастя

Виступ Мартіна Селігмана чудово продовжує Майкл Нортон. Цього розу ви отримаєте відповідь на здавалося б вічне запитання – як гроші пов’язані зі щастям? Яка вартість щастя і чи можна його взагалі купити.

Майкл Нортон стверджує, що щастя купити можна, єдине що є одна умова… Яка? Перегляньте цей виступ та дізнайтеся про експерименти по купівлі щастя.

Ron Gutman – Прихована сила посмішки

Без посмішки неможливо уявити собі життя. Посмішка стала настільки невід’ємною частиною нашого життя, що інколи ми перестаємо її помічати. Але її цінність від того не зменшується.

Приготуйтеся дізнатися цілу купу нових та цікавих фактів про посмішку. Можливо, деякі з них змусять вас посміхнутися ;)

Russell Foster – Чому ми спимо 

Як відносно посмішки так і відносно сну існує багато питань, на які ми шукаємо відповідь. Що ж приготуйтеся, відповіді на деякі з них ви знайдете у цьому виступі.

Чому ми спимо? Скільки необхідно спати? Чи можливо не спати? Як вік впливає на нашу потребу в сні? Ось лише невеликий перелік питань, які будуть висвітлені у цьому виступі. Бажаю вам приємного перегляду.

Для того, щоб змінити світ, не потрібно придумувати новітню складну технологію, достатньо посіяти в голови ваших слухачів зернину хорошої ідеї. У вас є така ідея? Тоді спробуйте себе у ролі доповідача на TEDx Lviv, який відбудеться уже на початку весни. Ми допоможемо вам сформувати свій виступ. Якщо ви готові, то сконтактуйте з нами у Fb. 

Ідеї змінюють нас, а ми змінємо світ. Можливо, саме ваша ідеї допоможе зробити цей світ кращим.

Автор: Андрій Степура

Джерело: http://terytoriya.com.ua/index.php/samovdoskonalennya/312-12-vistupiv-ted-yaki-varto-pereglyanuti

Коментарі