Інтерв'ю з іноземними студентами: як навчаються та якої думки про Україну та НМУ

   НМУ імені О. О. Богомольця - один з найпрестижніших медичних ВНЗ України, відомий не тільки в нашій країні, але і далеко за її межами. В університеті  нараховується понад 13 000 студентів, лікарів-інтернів, магістрів, клінічних ординаторів, аспірантів і докторантів, серед яких близько 1 200 іноземних громадян. Напевно у багатьох з нас  пробігали в голові думки: "Цікаво, що вони думають про українців?", або "Як їм тут живеться?", або "Чому вони поступили саме в НМУ?"

   Ми взяли інтерв'ю у деяких іноземних студентів і поставили їм найпоширеніші питання стосовно життя та навчання в Києві.

Шефкет, Анталія (Туреччина)

- Як тобі Україна в цілому, подобається Київ?

- Мені подобається Україна, тут схожий клімат як у моєму рідному місті Анталії, але трохи більш дощить, ніж у Туреччині. Я був у багатьох містах України: Львів, Одеса, Полтава, Чернігів, Дніпро, Харків, але у Вінниці сподобалось найбільше. Там дуже красиві фонтани і багато студентів.

- Чому ти все  ж таки вирішив поступати до київського НМУ ім. О. О. Богомольця, а не в іншому місті?

- Тому що це столиця України, одне з найбільших міст країни, тут величезна кількість людей і є метро.

- Чи розглядав варіант навчання в Туреччині?

- Так, розглядав. Але у зв'язку з тим, що я не набрав потрібну кількість балів на вступному іспиті, я не пройшов на бюджет. Конкурс був дуже великий: 1,5 мільйона чоловік щорічно здають тестування, з них перші 40 тисяч осіб, які набрали максимальну кількість балів можуть вибирати ВНЗ і спеціальність яка їм подобається. Тестування включає в себе 200 запитань з них: 50 з математики, 50 з біології/хімії/фізики, 50 з історії, 50 з літератури.

- Це перша освіта у тебе?

- Ні, не зовсім. У Туреччині я закінчив спочатку медичний ліцей за спеціальністю "Medical documents and secret skills", потім бізнес-школу і ось медичний університет в Україні. Виходить третя за рахунком освіта.

- Є відмінності в освіті українською та турецькою університетах?

- Так, дуже істотні. У Туреччині не ставлять поточних оцінок за практики, семінари. Студенти показують свої знання на модулях. Також як і у вас дається всього лише 3 спроби на здачу модуля. Але у нас дуже суворо з прогулами. Студенти дуже рідко прогулюють лекції, а у вас це дуже часто трапляється. Ще у нас під час під час влаштування на роботу дуже ретельно дивляться на диплом і на оцінки які там стоять. Кожен рік складається рейтинг університетів і відповідно обирають кандидатів на посаду того чи іншого лікаря.

- Як працевлаштовуються в Туреччині ті , хто здобув освіту закордоном, наприклад в нашому університеті?

- В такому випадку випускник ВНЗ повинен здати TUS – Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Спеціальний іспит,що підтверджує твою компетентність у галузі медицини).

Іспит ТУС складається з двох частин:

Базова наука: питання анатомії, фізіології, гістології, фармакології, біохімії, мікробіології та патології. Всього 120 питань

Клінічна наука: питання внутрішньої медицини, педіатрії, гінекології, загальної хірургії і малих стажувань. Всього 120 питань

Іспит проводиться в два етапи. Основний тест по медичній науці проводиться на ранковій сесії. Тривалість — 150 хвилин. А вдень проводиться клінічна медична наука, яка триває 150 хвилин. Загальна тривалість випробування складає 5 годин.

- Як тобі навчання у нашій "Alma mater"?

- Як і в будь-якому іншому університеті є свої плюси і мінуси. Плюси: ми розглядаємо на муляжах і препаратах особливості будови і функціонування органів і систем органів на практичних заняттях, на кафедрі біохімії дивимось реакції, які можуть відбуватися в нашому організмі. Дивимось багато наукових відео і фільмів. Мінуси: не у всіх кабінетах є якісний європейський ремонт, на деяких кафедрах викладачі скептично ставляться до іноземців, не пояснюють повністю матеріал.

- Де б ти хотів працювати після закінчення НМУ ім. А. А. Богомольця?

- Думаю повернутися в Туреччину або поїхати в якусь країну ЄС. Не вирішив ще.

 

Тетяна, Батумі (Грузія)

- Як тобі навчання в НМУ ?

- З навчанням все добре, перший рік навчання пройшов, було дуже цікаво і в той же час складно.

-  Чи є відмінність між грузинською медичною освітою і українською? В чому відмінність між ними? 

- У Грузії рівень досить високий, складні вступні іспити, викладачі, як і в НМУ дуже вимогливі і суворі. Навчання ведеться за американськими та французькими програмами охорони здоров'я, також багато програм обміну в країни Європи, відмінність і одна з причин, по якій я приїхала сюди те, що в грузинських вузах немає навчання російською мовою.

- Як тобі живеться в Україні? Чи є якась відмінність від життя в твоїй рідній країні?

- Досить комфортно живеться в приємному оточенні друзів, студентів. Україна прекрасна, з кожним днем дізнаюся все більше цікавого про неї, трохи відрізняються люди, у Грузії народ більш чуйний, теплий, привітний.

 

Юрген, Веферлінген (Німеччина)

- Розкажи, будь ласка, звідки ти та як потрапив в Україну?

- Я з Німеччини, з міста Weferlingen. Це між містами Hannover і Magdeburg. Давно мріяв стати лікарем, проте в Німеччині поступити до медичного університету дуже складно. Я читав багато інформації про різні вузи в Європі. Серед усіх варіантів мені найбільше сподобався саме НМУ імені О.О. Богомольця. Я виконав усі умови вступу та почав навчатися в Києві. 

- Чим відрізняється менталітет німців і українців?

- Німці зазвичай роблять все по розписках, наприклад: без запрошення прийти в гості не прийнято. Якщо запросили, то на певний і обмежений час. У німців дуже багато чого в житті йде за розкладом.

- Яка відміннсть між медичною освітою в Україні і в Німеччині?

- За формою навчання є. У Німеччині немає зобов'язання бути присутнім на всіх лекціях і парах. Головне, щоб до кінця предмета/семестру студент виконав мінімальні вимоги для здачі екзамена (модуля) чи заліка.  Ще немає обов'язкової форми, тобто не треба ходити в халаті. А так, що в Німеччині, що в Україні система навчання здійснюється за Болонською системою.

- Чи є різниця у проходженні інтернатури?

- Інтернатури як такої немає. В кінці 5 курсу студенти пишуть письмовий екзамен "Крок - 2", а на 6 курсі вони проходять практичне навчання, яке є аналогом нашої інтернатури. Коли студент після 6 курсу успішно складає державні іспити, то він стає лікарем. 

- Чи є бюджетне навчання в медичних ВНЗ Німеччини?

- Навчання для громадянина Німеччини вважається безкоштовним. Років два-три тому була обов'язкова  доплата за семестр у розмірі 500 євро, але її скасували і на сьогоднішній день її немає. В Німеччині навчання безкоштовне, але студенти не отримують стипендію. Більшість книг видається безкоштовно. 

- Чи тобі подобається в Україні? Що ти можеш сказати про людей/клімат/рівень життя?

- Так мені в Україні подобається. Про людей я можу сказати, що дуже привітні, добрі, що особисто мені подобається. Клімат схожий на німецький , але в Україні довша і холодніша зима, а літо тепліше. 

- Як тобі навчання в НМУ?

- Мені дуже подобається навчання в НМУ. На мою думку, добре, що на кафедрі анатомії людини ми працюємо зі справжніми препаратами, бо у Німеччині все на картинках або моделях з пластику. Викладачі в НМУ вміють навчати та знаходити підхід до студентів з різних країн та культур, що є досить непростим завданням. Подобається те, що матеріально-технічна база постійно оновлюється, на кафедрах робляться ремонти. Наш деканат завжди допомагає нам.  

Коментарі