Лікар "від народження"| Інтерв'ю з Михайлом Тодуровим

       Студент НМУ імені О.О. Богомольця, громадський активіст, майбутній лікар. Михайло Тодуров - людина, яка ще в ранні роки знайшла своє покликання у житті. Що вплинуло на його вибір? Яким має бути справжній лікар, на думку, Михайла? Читайте відовіді на ці та інші запитання у нашому інтерв'ю!

1. Коли ти зрозумів що хочеш присвятити себе медицині і яким був перший медичний досвід?

   - Я думаю, не є секретом те, що я народився в сім’ї, яка є медичною династією, тому вирішив стати лікарем ще в ранньому дитинстві . З народження мене програмували на те, що я маю бути лікарем. В сім’ї постійно говорили тільки про медицину. Батько — лікар, сестра-лікар , бабуся — лікар , тому завдяки родині я почав долучатися до цієї теми ще в ранньому дитинстві. Перший медичний досвід був у 9 класі, коли я перший раз зайшов в операційну до батька та побачив, як він оперує.

2. Який з іспитів було скласти найлегше за цей рік, а який — найважче?

   - На 4 курсі було багато іспитів, але найважче за все було скласти неврологію, вона виявилася для мене досить інформаційно насиченою наукою, яка вимагала багато часу для вивчення. Найлегше всього було скласти філософію, оскільки вона не є точною наукою, можна довго міркувати над тими, чи іншими запитання, так і не знайшовши відповіді.

3. Чи маєш ще хобі крім медицини?

   - Так, звичайно. Я займаюсь спортом - відвідую спортзал . За своє життя займався багатьма видами спорту, включаючи шахи, великий теніс, плавання . Тобто, я мав можливість попрактикуватися у багатьох видах спорту.

4. Кого з випускників нашого університету найбільше поважаєш?

   - Із сучасників найбільше поважаю, звичайно, свого батька , який закінчив Медичний факультет №2 . Кожного дня він проводить по 5 операцій , керівник величезного центру , тобто є не тільки хорошим спеціалістом, але й прекрасним менеджером, що рідко зустрічається в нашій країні. Зазвичай людина або хороший лікар , або чудовий адміністратор . Йому вдається поєднувати ці якості - це заслуговує поваги. Між іншим, є досить багато хірургів, які в нашій країні досягли великих успіхів . Наприклад , Олег Геннадійович Котенко — людина , яка вперше в Україні здійснила пересадку печінки в Інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова . Його син, до речі, також навчається в нашому університеті та планує іти стежками свого батька.

5. Що для тебе означає бути справжнім лікарем? В якій галузі медицини плануєш себе реалізувати?

   - Бути справжнім лікарем означає поєднувати в собі багато якостей. По-перше , потрібно бути професіоналом своєї справи, тобто потрібно мати дуже серйозну підготовку, оскільки люди чекають від тебе допомоги. По-друге, потрібно бути безкорисливим та віддавати себе повністю медицині  Бо ж медицина не робота, а стиль життя. Я планую реалізувати себе в галузі кардіохірургії

6. Чи вдається успішно поєднувати навчання, громадську діяльність в університеті та особисте життя?

   - Досить важко все поєднувати, оскільки навчання в нашому університеті у порівнянні з іншими вишами є досить важким . Крім того , аби вдало оперувати власним часом, потрібно не прогулювати занять, не накопичувати академічну заборгованість. Дуже важливо мати групу в якій створена правильна атмосфера, та усі розуміють, чого вони хочуть досягти.

7. Модель медичного забезпечення якої країни найбільше тобі імпонує?

   - Мені імпонує модель будь-якої країни, в якій грамотно побудована система страхової медицини, оскільки на даний момент це найсучасніша модель . В Німеччині, наприклад , комбінація державної та приватної страхової медицини, тобто у людей є право вибору. Вони можуть бути першочергово застрахованими щодо деяких нещасних випадків, заплативши невелику суму . Крім того , така система є вигідною і для країни, і для людей. Тому я думаю, що Німеччина, Австрія — ті країни, які впевнено тримають лідерство в сфері медицини на сьогодні . 

8. Чи любиш подорожувати ? В яких точках України та світу вже встиг побувати?

   - Я вважаю, що подорожі - це та річ , яка має бути в пріоритеті будь-якої розсудливої людини, тому, що її не можна зрівняти з матеріальними благами . Якщо я колись зароблю велику суму, скоріше за все , я витрачу її на подорожі, оскільки вони дозволяють розширити свій світогляд та порівняти життя людей з різних куточків світу. Встиг відвідати Туреччину, Арабські Емірати, побував у турі країнами Європи. Крім того, відвідав і куточки нашої країни: Суми, Львів — культурну столицю нашої країни , Одесу.

9. Чи маєш талісман успіху?

   - Ні, нічого такого не маю . Вважаю , що це все неважливі речі . Головний талісман успіху — впевненість в собі, вміння ставити перед собою цілі , план для досягнення мети та працездатність. Ось це і є та формула успіху, якої я дотримуюся.

10. Якби ти мав можливість одну з невиліковних хвороб перетворити у виліковну, яку б ти обрав і чому?

   - Думаю мені варто згадати про серцево-судинні захворювання , які зараз займають перше місце в статистиці смертності людей в Україні. Близько 500 тис. людей помирає від ішемічної хвороби серця, інсультів, інфарктів - причиною яких є атеросклероз. Тому, якби я міг придумати таблетки, від яких людина б одужала, першочергово це були б ліки від атеросклерозу.

Коментарі