МОН запускає проект вступу на магістратуру через ЗНО

Пілотний проект реалізують у 2016 році спільно з Американською організацією розвитку USAІD та ОБСЄ в Україні.

Про це повідомила перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун. За її словами, проект поки стосується вступу на магістратуру за спеціальністю «Право». У випадку успіху такої апробації, незалежне оцінювання буде введено і для інших спеціальностей в усіх вишах України.

«Зараз близько 10 університетів приєдналися до цього проекту, працюємо над розробкою єдиної тестової бази для того, щоб вже в цьому році абітурієнти, які захочуть вступати на магістратуру після завершення бакалаврату з «Права», проходили ЗНО», – зазначила вона на брифінгу щодо пріоритетів освіти на 2016 рік.

Заступник міністра також повідомила, що МОН отримує дуже багато скарг щодо проблем під час вступу після бакалаврату на магістратуру.

«Ця реформа, у випадку успіху, може стати однією з найважливіших за всю історію освіти в незалежній Україні. Після того, як корупція при вступі на бакалаврат була практично повністю знищена за допомогою ЗНО, однією з найбільших «кормушок» для вишівських корупціонерів став вступ на магістратуру, який досі проводиться вишами у вигляді класичних екзаменів (за одиничними винятками). Враховуючи, що на магістратуру в Україні прагнуть поступити ледь не більшість бакалаврів, розміри цієї «кормушки» величезні. Зовнішнє незалежне оцінювання повинно покласти край корупції у цій сфері». – так відгукнувся на впровадження реформи співзасновник освітньої платформи Prometheus Іван Примаченко.

Коментарі