НМУ очима студентки ОДМедУ | Бесіда з Анастасією Васянович

   Кожен сучасний студент, безперечно, хоча б раз у житті задумувався, чи правильно він обрав ВНЗ. Не виняток і студенти-медики. Здавалося б, мета будь-якого медичного університету – підготовка лікарів, отже і методи однакові, проте, як виявилось, у кожного вузу є низка особливостей. Звичайно важко судити про такі важливі речі не відчувши їх на собі, тому ми вирішили запитати думку студентів, які скуштували граніт науки не тільки в НМУ, а й інших університетах.

   Надзвичайно цікаво було поспілкуватися із студенткою 5 курсу 4 медичного факультету Васянович Анастасією, яка перевелась із Одеського національного медичного університету.

  • Чим ти керувалася обираючи новий ВНЗ? Чому обрала саме НМУ?

   «Ще навчаючись в коледжі, я вирішила для себе, що наступним моїм кроком буде НМУ. Цей університет – моє перше і останнє кохання, а оскільки я ще й киянка, то сумнівів у намірах не було. Проте трапилось так, що я поступила до Одеси на бюджет; і місто й сам вуз буквально зачарували, але врешті-решт вирішила перевестися до Києва, адже, як не крути, а вдома краще»,  - розповідає Анастасія.

  • Розкажи про перші дні в нашому університеті. Чим він здивував чи вразив найбільше? Які переваги та недоліки ти можеш вирізнити в НМУ у порівнянні із своїм попереднім навчальним закладом?

   «Все нове –завжди хвилююче, особливо якщо чекаєш цього. Тому, коли я вперше поглянула на НМУ очима студентки, то цей університет відкрився мені абсолютно з іншої сторони: вражали своєю величчю та масштабами аудиторій, навіть виникало відчуття, наче ти в чарівному палаці і ось-ось тобі відкриється щось сокровенне. Щоправда, з початком навчального процесу поринаєш все глибше у вир подій і мимовільно починаєш протиставляти. НМУ ,безперечно, масштабний, у ньому безліч студентів і тому викладачу важче  знайти підхід до кожного. Мені було дещо незвично у порівнянні з Одесою. Також в одеському медичному більша увага надавалась базовим предметам, контроль знань щодо основ був жорсткішим і надання навчальних матеріалів вагоміше, але клінічні кафедри більш потужні у Києві.   Особливо сподобалось у новому університеті й те, що значна увага надавалась підготовці до «Кроку», як на кожній кафедрі зокрема, так і в цілому. Насиченішим і барвистішим стало громадське життя, завдячуючи профкому, який вражав структурою та активністю, у порівнянні із ОНМедУ».

  • Чого ти очікувала, перевівшись в НМУ? Чи справдилися твої очікування?

   «Перевівшись в НМУ, я зіткнулась не зовсім із тим чого очікувала, у порівнянні із Одесою, увага до базових предметів була значно меншою, хоча усі ми чудово розуміємо, що дуже важко побудувати щось без фундаментальних знань, тому хотілося б все ж уважнішого ставлення до основ як з боку університету, так і студентів. Загалом, на сьогодні цей університет виправдовує мої сподівання, подобається, що викладачі на клінічних кафедрах не тільки дають знання, а є вимогливими, що стає додатковим стимулом навчатися,  і чого так не вистачало на базових дисциплінах. Безперечно, кожен ВНЗ має як і позитивні, так і негативні аспекти, але все ж хотілося би більш вагомої, можна сказати, фундаментальної бази із основних дисциплін у медичних вузах загалом, адже тоді на старших курсах вже вибудовується цілісна картина».

   Медицина – це покликання, у майбутньому від нас залежатимуть життя людей, тому віддача повинна бути максимальною як від вузу, так і від студента, і лише тоді можна із певністю сказати, що випускники стають чудовими спеціалістами.

 

Tags: 

Коментарі