Обговорення стипендіального забезпечення в МОН

   В Міністерстві освіти та науки відбувся круглий стіл на тему: «Стипендіальне забезпечення та положення «Про відрахування», у якому брали участь представники МОН та студентської громадськості всієї України. Серед них були і студенти нашого університету: заступник голови Профкому Михайло Барський та голова Студентського парламенту Костянтин Ковалішин.

  8 квітня директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров разом із учасниками заходу обговорив низку проблематичних питань порушених студентами нашої країни, а саме:

1.  Розмір академічної стипендії в Україні не заохочує і не стимулює студента у порівнянні з провідними країнами світу. На що Олег Шаров відповів: «Так, для тих хто займається науковими дослідженнями на рівні доктора філософії – достатньо, а на рівні бакалаврів, магістрів – ні. У жодній із провідних країн узагалі немає регулярних стипендій. Проте є гранти, на які можуть розраховувати або ті хто мають видатні досягнення, фактично, це лічені відсотки (10-15%,), або ті, які потребують соціальної підтримки. У нашій країні немає грантової системи.
Так, 1100 грн. – звичайно небагато, але навіть у соціалістичні часи стипендія не покривала витрати на прожиття...»

   Директор департаменту вищої освіти МОН також повідомив про те, що Міністр фінансів обіцяв і далі знижувати відсоток і підвищувати розмір стипендії. До 2019 року кількість отримувачів стипендії буде скорочено до 12%

2. Розподіл академічної стипендії не відповідає рівню підготовки студентів в університетах. Представник Міністерства фінансів якось сказав, що згоден на те, щоби лише 30%,  а не 40-45% студентів отримували стипендію в усіх вишах України, а в найкращих - 45%.

3. При нарахуванні стипендії не враховується місце проживання студента. На це Шаров О.І. відгукнувся так: «Батьки прагнуть дати своїй дитині найкращу освіту, навіть якщо студенту вона й не потрібна».

 

 

Світлана Іщенко

Коментарі