Обговорювали «долю» стипендій | Чиновнику зацідили тортом

        Чиновники та студенти намагалися побудувати конструктивний діалог з приводу планів Мінфіну скасувати стипендії. Вийшло не так, як того очікували останні.

         Доповідачами на обговоренні важливого для студентів питання, 30 серпня 2016 року, виступили експерти, заступник міністра освіти і науки України та заступник міністра фінансів України.

         Марія Репко -  заступник директора Центру економічної стратегії -  заявила: "Україна витрачає на вищу освіту більше на 40%  від ВВП, ніж країни ЄС. У той час рівень праці з 2002 року залишається на тому самому рівні. Держава не зацікавлена у виплаті стипендій".

         Присутні найбільше запам’ятали виступ заступника міністра фінансів України Сергія Марченка. Після декількох вступних слів чиновника, невідомий молодик кинув йому в обличчя торт. Після цього декілька рішуче налаштованих людей вибігли на центр зали засідань і почали скандувати гасла із різними закликами. Охорона відразу прибула на місце інциденту і через декілька хвилин заступник міністра фінансів продовжив свій виступ.

         Чиновник заявив, що економіка не здатна витримати фінансування 75% студентів, а ці гроші  країні дуже потрібні для інших цілей. "В планах міністерства фінансів зробити два фонди: для соціальних стипендій та академічних. З останнього ми будемо виплачувати кошти студентам, які досягли особливих успіхів у навчанні", - сказав Сергій Марченко.

         На коментарі з боку студентства, що подібні плани порушують закони Конституції України, чиновник відповів: "В Україні існує багато законів, які ми не в змозі реально виконати через популізм тих, хто їх приймає". Ці слова викликали бурю емоцій у слухачів.

         Модератор заходу надала слово лише двом студентам із чималої кількості присутніх, що знову обурило аудиторію. Відкритий діалог не вийшов, адже студентам не дали повністю висловити свою думку.

         Участь в обговоренні також брали представники Профкому студентів НМУ Михайло Барський та Ярослав Янковський. Відкрите обговорення 30 серпня виглядало не зовсім переконливо.

       Найближчим часом наша організація публічно висловить свою позицію щодо планів Мінфіну обмежити виплати стипендій. Ми вважаємо, що таке рішення буде першим кроком для того, щоб згодом повністю забрати ці виплати.

       Захист законних прав студентів є головним завданням Профкому студентів НМУ. Ми докладемо всіх зусиль, щоб зберегти стипендії.

Коментарі