Палиш на офіційній "курилці"? Та ти не просто студент-медик, ти - гордість НМУ

   Майже кожен, хто вирішує стати лікарем, перед вступом до вишу обіцяє собі, що старанно вчитиметься, допомагатиме людям, подаватиме їм тільки найкращий приклад, рятуватиме їх від недуг…Але, як згодом виявляться, уберегти себе від шкідливих звичок не так вже й легко.
   Прогуляймося територією найкращого медичного університету країни. Що вам найперше кидається в очі, коли потрапляєте на територію морфологічного корпусу? Красиві краєвиди парку? Студенти, що безперервно готуються до пар чи просто відпочивають? Звісно ж -  НІ! Швидше за все, ви побачите людей, які жадно «смакують» тютюном або навіть «травою». І проблема полягає не лише в тому, що вони вбивають себе та здоров’я оточуючих, а й у невихованості, неповазі до інших, зловживанні добротою адміністрації нашої «альма матер». Адже курити на території НМУ – заборонено! А єдиним офіційним місцем для паління (біля фіз-хіма) користуються одиниці.
   Так, були часи, коли студентів позбавили місця паління. Проте затятих курців це не зупинило! Вони рішуче почали «окупацію» периферії університету, замість того, щоб кинути шкідливу звичку чи просто висунути протест задля повернення улюбленого місця релаксації після пар. Про що свідчить новенька й досить непогана на вигляд відведена для паління зона. Вона протягом часу свого існування бідолашна одна-однісінька стоїть, чекає на студента. А ні - брешу. Інколи хтось, та там сидить… Правда, у «морф» кожен день з’являється більше сотні любителів тютюну, яким просто необхідно хоча б рази зо два запалити цигарку і вдихнути той «чудовий», а для когось нестерпний запах диму.
   Але це ще не термінальна межа, через яку переступають шановні студенти-курці НМУ ім. О.О. Богомольця, смітячи на алеї Небесної Сотні, створюючи неприємну атмосферу оточуючим. Ні – це ще норма! Зараз їм не лише ліньки пройти 50 м. до «курилки», а й до звичного місця паління. Так як можна просто вийти із закладу і відразу запалити. Не знаю як вам, а мені сумно.
   І взагалі, хіба такому лікарю буде під силу переконати свого пацієнта відмовитися від шкідливої звички? Так як паління є однією з головних причин більшості проблем хворих, то кого ви зможете лікувати, якщо самі не кинули курити? Ой…знову брешу. Ви допомагатимете людям, даватимете цінні поради, висуватимете кілометрові рецепти й гарненько спустошуватимете їхній гаманець, але чи вилікуєте? Чи буде користь з проробленої роботи, якщо пацієнт не повірить, не прислухається до вас?
   Давайте все ж таки, поводитися як справжні медики, думати не лише про себе та вести здоровий спосіб життя!
   Далі буде…

Світлана Іщенко

Коментарі

До вашей курилки у фих хима далеко идти, учитывая что за короткую перемену студент должен ещё успеть поесть... поэтому там и будет только пара человек. Была нормальная курилка у входа. Забрали? Сделайте внутри морфа, если хотите. А что - в Верховной Раде же была. Если запретят курить у входа - ничего страшного: будем курить внутри запасных выходов с преподами. Шутка конечно;)
Оцінити: 
0
В НМУ на стають курцями, в НМУ вже вступають дітки з аддикцією. І можна як завгодно довго вибивати школоту з голів молодших курсів, терпояче слухати лекцію шановної К. М. про шкоду куріння, читати про патогегез РЛ/ІХС, але поки студенти дихатимуть перегаром від викладачів в морфі/фіз.хімі., дихатимуть тим димом коли зав. КМКЛ #1$, Карл, курить біля студентської роздягальні перед своїм кабінетом, дихатимуть тою отрутою коли медсестри і няні курять у відділенні КДМКЛ #$ (дитячий стаціонар, Матильда!) - нічого не зміниться. Карати можна довго - подавайте власний здоровий приклад.
Оцінити: 
0