Поєднання медицини та бойового мистецтва| Інтерв'ю з Владом Голубицьким

   Навчатися в НМУ ім.О.О. Богомольця та бути чемпіоном України з карате нелегко, але можливо. Наглядним прикладом є студент-медик, музикант та каратист – Влад Голубицький.  Він розповів, як можна поєднувати навчання з великим спортом та якою повинна бути його супутниця життя

1. Коли ти почав займатися карате? Хто був ініціатором цього?

   Ще з дитинства я хотів займатися бойовими мистецтвами, часто переглядав різні фільми на цю тематику. Це помітив мій тато. Він шість років тому прийшов додому і сказав нам з братом: «Я записав вас на  секцію з  карате». Ми дуже зраділи і почали займатися цим видом спорту професійно.

2. Чи пробував ти себе в інших видах спорту? Чому вибрав саме карате?

   Коли я навчався в молодшій школі, відвідував  гурток  з айкідо, проте не пішов далі по цій лінії. Також займався баскетболом, але лише 2 роки, тому що було складно поєднувати  два види спорту та навчання у вищій школі. Карате -  це захоплення дитинства, яке стало чимось більшим, аніж хобі – професією.

3. Як проходять твої тренування по карате?

   Я займаюсь Киокушинкай карате. Тренування з цього виду бойового мистецтва спрямовані як на фізичне навантаження,  так і на духовне збагачення.  Ката – це систематизована послідовність групи прийомів, складність, яких залежить від рівня, який ти хочеш отримати. Фізична підготовка складається циклів тренувань, наприклад: на скидання ваги, на витривалість та швидкість. Тому перед змаганнями важливо правильно підійти до програми завдань, щоб бути у потрібній формі.

4. Розкажи про своє перше змагання. Якими видалися твої початкові кроки на шляху до чемпіонства?

   Перше змагання, у якому я брав участь, проходило в міській школі Києва. Це був турнір «Білих поясів» , де я посів 2 місце. Так як на той час я займався карате лише 2 місяці, сильно хвилювався.  Будь-яке бойове мистецтво – це не партія гри в шахи, не відомо чи цілим ти покинеш поле бою.

5. Ти здобув перемогу на чемпіонаті України по карате. Яких зусиль вона тобі коштувала?

   Здобуття перемоги на чемпіонаті України вимагає значних зусиль  як фізичних, так і розумових.  На змагання Всеукраїнського рівня складно потрапити, адже кожен боєць повинен пройти багаторівневий відбір, який багатьом не під силу. Перший мій бій на такому високому рівні пройшов у Луцьку  у 2014р., де  я посів 3 місце. Це було для мене щось неймовірне, але я не зупинився – через рік отримав 2 місце у  Києві. Зараз я  продовжую вдосконалювати свої навики, сподіваюся, що абсолютна першість не за горами.  

6. Твій брат також є чемпіоном України з карате. Були ви колись противниками в бою? Плануєте й надалі продовжувати  досягати вершин у спорті разом? Можливо будете як брати Кличко, тільки у карате?

   Ні. Під час тренувань ми спарингуємо, проте на змаганнях  не вступаємо в бій один проти одного. Навіть були такі випадки,  коли обоє проходили в фінал, але , звісно, хтось із нас відмовлявся від бою.
   Ми з братом плануємо продовжувати досягати нових великих перемог разом, беручи приклад з  братів Кличко, які також колись мріяли стати чемпіонами світу.

7. Ти колись отримував серйозні травми? Наскільки високий ризик одержати тяжке ушкодження під час бою?

   Майже під час кожного змагання я отримую незначні ушкодження (синці, розтягнення, поранення), проте серйозних травм не мав. Ризик одержати перелом дуже великий. Я на власні очі бачив, як конкурентам ламали ноги, руки, навіть частини обличчя.

8. Скільки часу ти присвячуєш карате?  Як встигаєш поєднувати спорт і навчання в НМУ?

   Я намагаюся відвідувати тренування тричі на тиждень , які тривають близько 1,5 години. На першому курсі було дуже складно навчатися і водночас готуватися до змагань, я просто намагався правильно розподіляти  свій час. У цьому році розклад  моїх занять в університеті  - більш вільний, тому легше поєднувати карате зі навчанням.

9. Які плани в тебе на майбутнє як у спорті, так і в медицині?

   Я, як кожен каратист, маю заповітну мрію - отримати Чорний пояс, продовжити здобувати нові перемоги та вдосконалювати свої вміння.   На сьогодні я на 3 «кю» рівні, тобто маю зелений пояс з коричневою нашивкою. Ці кольори означають, що я досяг вже більш серйозного рівня майстерності. Залишилося мені пройти всього  2 і 1 «кю», щоб стати експертом бойових мистецтв. У майбутньому, після здобуття вищої  освіти, я планую піти стопами батька – бути хірургом-урологом. Хоч  і присвячуватиму більшість свого часу  медицині, я продовжу займатися улюбленим видом спорту.

10. Чому ти завдячуєш своєму успіху в спорті?

   Багато людей думають, що є якась секретна формула успіху чи випадає фортуна, але це не так! Насправді потрібно тяжко тренуватися, знати чого ти хочеш, та йти впевнено і рішуче до своєї мети. Звісно,  все залежить не тільки від тебе, а й від твого тренера, який вкладає у кожного свого вихованця душу.

11. Як ти харчуєшся, що обов’язково повинно входити у раціон спортсмена? 

   Я не дотримуюся певних дієт і не обмежую себе в деяких продуктах, навіть інколи ходжу в Макдональс. Головне знати міру всьому, намагатися  вживати більше корисної їжі та їсти не менше, ніж 3 рази на добу. Обов’язковим компонентом мого раціону є будь-яке м'ясо, тому що це смачний, високоенергетичний, корисний та поживний продукт.

12. Чим ти захоплюєшся, окрім карате? Як проводиш вільний час?

  Взагалі, я люблю проводити вільний час з друзями, а саме: відвідувати розважальні центри, просто прогулюватися вулицями Києва та дискутувати  на тему технічних особливостей різних марок та моделей машин. Іноді, я граю на музичних інструментах, таких як: гітара та акордеон . Переважно на канікулах  подобається відпочивати в різних країнах світу: Хорватія, Єгипет, Німеччина, Чорногорія.

13. Кажуть, що для чоловіків машина – це друга любов. Чим  для тебе є автомобіль?

   Перш за все автомобіль – це вірний друг кожного чоловіка, який відображає його внутрішній та зовнішній світ. Також для мене машина – це дорога велика іграшка, від якої навіть жінки отримують задоволення.

14. У спортсменів є багато шанувальниць, серед яких можна знайти супутницю на все життя. Якою повинна бути дівчина твоєї мрії?

  Я не маю  чіткого образу дівчини своєї мрії, лише є мізерні побажання. Вона повинна дотримуватися здорового образу життя, бути вірним  мені другом та любити дітей.

 

 

Світлана Іщенко

Коментарі