Про облік студентів з пільговими категоріями

Враховуючи велику кількість підрозділів, яким потрібна інформація про студентів, що відносяться до пільгових категорій та бажання покращити умови соціального захисту Профком студентів розробив Інформаційну карту студента пільгової категорії (Додаток 1) та Механізм обліку пільгових категорій, який був затверджений на засіданні Ректорату № 17/3. Він передбачає:

При наявності в студента пільгової категорії, студент з підтверджуючими документами звертається до Профорга (факультету, курсу, потоку) чи в Профспілковий комітет, для заповнення інформаційної карти (Додаток 2 – зразок заповнення).
При зверненні студента з пільговою категорією в Деканат, студент направляється в Профспілковий комітет.
В подальшому відбувається перевірка документів, внесення даних в АСУ.
Підтверджуючі документи та інформаційні карти студентів з пільговою категорією зберігаються в Профкомі студентів.

Додаток 1

Профкомом студентів, також було отримано доступ в АСУ та відредаговано список пільгових категорій.

Перелік пільгових категорій студентів:

Категорія

Пільга

1

Інваліди I, II та III груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю

2

Громадяни що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Категорія – 1, 2, 3(пункт 26 статті 20)

3

Дитина-сирота, в якої померли або загинули батьки

• матеріальні виплати;
  • поселення в гуртожиток та безкоштовне проживання в ньому;
  • безкоштовний проїзд в громадському транспорті

4

Дитина, позбавлена батьківського піклування

5

Для дітей учасників бойових дій, які загинули або такі, що померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій,чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту та дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (стаття15)

• поселення в гуртожиток;
  • інші пільги неможливо надати без постанови КабМіну

6

Діти віком до 18 років, у яких померли батьки з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесених до 1, 2,3категорії,смертьяких пов’язана з Чорнобильськоюкатастрофою (пункт 26 статті 20 через частину 2 статті 22)

7

Діти до 18 років, які постраждали у наслідок Чорнобильскої катастрофи, в тому числі інваліди (пункт 4 частини 3 статті 30)

8

Діти з багатодітних сімей, які мають троє і більше дітей

9

Діти з малозабезпечених сімей, у яких: обидва батьки є інвалідами; один з батьків інвалід, а інший помер; одинока матір з числа інвалідів; батько з числа інвалідів, який виховує дитину без матері.

10

Діти-інваліди віком до 18 років

11

Особи, батьки яких були шахтарями та загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві (протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти)

12

Студенти з дітьми

• соціальна стипендія

Заповнені інформаційні карти студентів пільгових категорій та підтверджуючі документи використовуються інстанціями університету, що займаються нарахуванням соціальних стипендій  та наданням пільг студентам пільгових категорій. Тому  заповнення цих карт є обов’язковим!

В разі невідповідності наданої студентом інформації чи нестачі документів відповідальні особи контактують з студентами для врегулювання даної ситуації.

Відповідальні особи :

1. Голова Профкому студентів Пилипко Власій Миколайович

тел.: +38 (063) 768-77-74

1. Заступник голови Профкому студентів з питань соціального захисту Барський Михайло Віталійович

тел.: +38 (093) 676-51-64

1. Голова комісії з питань соціально-правового захисту студентів Щеглюк Ольга Іванівна

тел.: +38 (063) 114-28-26.