Профком студентів НМУ вийшов на масштабну акцію протесту

    Тисячі людей, профспілкові активісти з усієї України вийшли сьогодні єдиною силою у центрі Києва. Профком студентів НМУ долучився до грандіозної акції протесту в серці столиці. Наші вимоги – скасування законопроекту 5130, який передбачає значне зменшення кількості студентів-стипендіатів.

    Депутати Верховної Ради проголосували за прийняття даного рішення у вівторок, 6 грудня 2016 року. Згідно зі законопроектом 5130 кількість студентів, які отримують стипендію знизиться із 70% до 40%. До 2020 року це число мають намір зменшити до 10%. Аргументи влади неточні, адже на даний момент не існує жодних критеріїв, згідно з якими будуть визначатися «гідні» увійти в ці 40% стипендіатів.

   «Народні обранці» грубо порушили конституційні права українського студентства. На даний момент законопроект 5130 готується до підписання Петром Порошенком. Від рішення президента залежатиме доля фінансового забезпечення студентів. Проте принципи парламентсько-президентської республіки дають нам небагато шансів.

   Сьогодні ми вийшли на мітинг, щоб відстояти свої права. Якщо влада не почула голос багатотисячного протесту, вона побачить мільйони. Студенти – рушійна сила змін в Україні. Сьогодні уряд забере у нас стипендію, а завтра що? Не дозволь себе обікрасти! Профком студентів НМУ докладе усіх зусиль, щоб наші вимоги були виконані, а права – збережені.

    Боротьба за майбутнє студентства лише починається. Слідкуй на сайті Профкому НМУ за новинами щодо наступних акцій протесту та будь готовим відстояти свої права.

Коментарі