Рівень забезпечення: минула епоха, або в яких побутових умовах ми навчаємось

   Думаю, кожен з вас не раз звертав увагу на дивовижні розбіжності між рівнем освіти в НМУ та тим, у яких умовах ця освіта здобувається. Не будемо зараз пригадувати прилади радянського зразка на кафедрі фізики, а звернемося до питань, куди ближчих до тіла, а від того ще більш болючих.

   Візьмімо типову ситуацію.  Студент чесно відсидів пару і йде відновлювати фізичні і моральні сили куди – правильно – до їдальні. Тут ситуація дуже двояка. До запасу пиріжків, вафель і тому подібних шедеврів кондитерського виробництва претензій немає ні в кого, крім фігури. Але от якщо ви відважитесь спробувати щось більш серйозне, то стикнетесь з тим, що за три ложки сумнівної гречки в НМУ доведеться викласти стільки, скільки у житті до медицини ми звикли платити за кілограм. Міф про голодного студента стає реальністю.

   Прослідкуємо шлях умовного студента далі.  Після їдальні логічно відвідати вбиральню. Тут також не без пригод. Хоч я і не встигла ощасливити своїм візитом клозети на всіх кафедрах, проте можу сказати, що ситуація плачевна. Варто звернути увагу хоча б на те, що день увімкнення світла в туалеті на кафедрі фізики став приводом дівчачого щастя на цілий день. А питання «де вода» навіть і піднімати не варто.  Ви б ще спитали «де мило». А от папір туалетний, принаймні, у морфі, з’явився, рожевенький такий .  Хоч і негайно зник у невідомому напрямку. Але ми день його появи запам’ятали – 28 жовтня.  Пропоную зробити цю дату місцевим святом. 

   Подорож студента триває – він зайшов у аудиторію. І якщо це не лекційна, якій пощастило мати в сусідах деканат, то...  ну в принципі, іноді написи на партах або стінах служать хорошими шпаргалками.  А в деяких з них криється глибинний сенс.  Хто був у аудиторії праворуч від лекційної номер 1 в морфі, той мене зрозуміє.

   Шлях нашого студента завершується на гранітних сходах. Проект, звичайно, європейський. Проте я з жахом уявляю, яких навичок вимагають ці сходи разом з ожеледицею від дівчат на підборах в період нашої рідної української зими.

   Що можна сказати наостанок. Дуже прикро, що нам доводиться сприймати фундаментальні науки в невідповідних умовах. Але ми ж перетерпимо, правда? Ми не будемо звертати увагу на побутові дрібниці і зосередимося на праці в ім’я чистих знань. Я в це вірю, правда, ну серйозно.

   І невеличкий плюс, щоб закінчити оптимістично. Буквально в день написання даної статті в клозеті морфа був помічений милоподібний об’єкт. У нас є надія.

Автор: Марія ОРЕЛ

 

Tags: 

Коментарі

Так, з цими проблемами, справді, зустрічається чимало студентів. Але просто скаржачись, нічого на краще не змінимо. Профком студентів НМУ посприяє тому, щоб дане питання було вирішеним на користь студентів якомога швидше. Якщо у вас виникають подібні зауваження, не соромтесь та повідомляйте нас про це. Ми неодмінно прикладемо усіх зусиль для покращення побуту та життя студентів в університеті.
Оцінити: 
0