Розподіл 2016. Продовження...

Попередній розподіл випускників був проведений згідно з чинним законодавством. Відповідно до наказу МОЗ України від 25.12.97 № 367 "Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням"
Нижче доданий лист міністра охорони здоров’я О. Квіташвілі до К.М. Амосової в якому зазначенні порушення роботи комісії з працевлаштування, що виявило міністерство.
Порушення, що вказані в листі не мали місця при проведенні попереднього розподілу.
В листі зазначається, що комісія не врахувала сімейний стан, стан здоров’я випускників, членів їх сімей, та академічної успішності.
Проте, при проведенні процедури були враховані зазначенні пункти та випускники пільгових категорій, отримали право на самостійне працевлаштування ( згідно пункту 9 наказу №367).
Також, можна зазначити, академічна успішність студентів першочергово була врахована при розрахунку інтегрованого рейтингового показника студента. 
Відповідно до пункту 8.4. «Комісія з персонального працевлаштування випускників забезпечує виконання плану та направлення на роботу усіх випускників відповідно до спеціальності, набутої у навчальному закладі, з урахуванням сімейного стану, стану здоров'я випускника, членів його сім'ї, академічної успішності, активності у науково-дослідній роботі і громадській роботі та побажань.»
Також була врахована активність у науково-дослідній роботі та громадській роботі , що було відображено в інтегрованому рейтинговому показнику.
І хоча, в наказу №367 вказані ці критерій, як необхідні, проте у нижче наведеному листі ними знехтувано.
Також у наказі № 367 нічого не сказано про врахування при працевлаштуванні місце постійної прописки чи місце прописки батьків студентів.
При розподілі студентів стовідсотково були враховані цільові направлення.
Хочу зазначити, що процедура розподілу відбувалась демократично та прозоро. Місця працевлаштування були у відкритому доступі для ознайомлення випускників. Також кожен студент був ознайомлений з рейтинговим списком випускників задовго до процедури розподілу, а також, більше ніж за рік усі студенти були проінформовані про методику розрахунку ІРП.
Тож, ми, випускники ВУЗу, що менше ніж через пів року отримаємо дипломи, мали достатньо часу, щоб ознайомитись з наданими місцями та зробити зважений та відповідальний вибір, який безпосередньо вплине на наше подальше майбутнє.
Порушення, що зазначенні в листі є «примарними», абсолютно не відповідають дійсності та не підтверженні ніякими фактами.

Прошу, випускників, ще раз, чи можливо вперше ознайомитись з наказом МОЗ України від 25.12.97 № 367 "Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням".

Ми повинні чітко і впевненно знати свої права та обовязки та не дати знехтувати нашими свободами та відстоювати свою позицію!

Шелевицька Анастасія

Коментарі