Рукописи не горять, але можуть застаріти

   Ні для кого не буде новиною, що певна частина наших колег взагалі не відвідує бібліотеку. І чим далі, тим менше такі люди втрачають. Книжковий фонд рідного університету за древністю може посперечатися зі світом. Якщо у випадку якогось музею це навіть добре, то для медичного ВНЗ - неприпустимо. 
   Прийшовши вперше на пару, ми чуємо від викладача список рекомендованої літератури. Кафедральні посібники, як не дивно, в ньому не фігурують взагалі. На сумнозвісній біохімії я поцікавилась, з чим це пов’язано. Відповідь трохи шокувала: книги 2000-го року видавництва безнадійно застаріли і не відповідають сучасному стану наукової думки. І така ситуація не лише з цим предметом, а й з більшістю інших. Зокрема з молекулярною біологією, де щодня стаються відкриття. Про фізику мовчимо: у підручниках іде мова про апарати, які пережили радянський союз. Чи знадобляться нам на практиці навички роботи з ними? Більш-менш стабільною в цьому плані лишається анатомія – зсередини людина справді не змінилась з часів старого доброго Синельникова. Однак і тут з’явилася проблема: студентам 2-го курсу підручники з топографічної анатомії просто не видали. У зв’язку зі зміною програми. 

   Я знаю, що ми живемо в епоху інформації, і що будь-яку книгу можна знайти в інтернеті. Однак насправді мережа не здатна допомогти студенту-медику, оскільки останні видання просто недоступні в електронному варіанті. Паперові ж примірники з тієї самої біохімії коштують близько чотирьох сотень гривень. Для когось це не така страшна цифра, але якщо порахувати видатки на усі предмети, то вийде не дуже весела картина. 
   Ще при вступі ми всі дружно підписали договір, де обіцяли сумлінно навчатися. У свою чергу університет зобов’язувався давати нам знання. І він дійсно цим зайнятий. Однак наскільки ці знання ефективні? Наскільки потрібним буде студент на ринку праці, якщо його вміння відстали від реальності на десятки років? Врешті-решт, як ми будемо допомагати людям, не знаючи сучасних методів роботи? Реформа книжкових запасів – серйозний крок, який вимагає тривалих обговорень. Але це того варто, як ніщо інше. Сучасні підручники, в тому числі і іноземних авторів, роздатковий матеріал, практикуми – це необхідна частина навчального процесу. Давайте всі разом звернемо увагу на проблему їх відсутності і спробуємо дещо змінити. 

Більше авторських матеріалів за ПОСИЛАННЯМ.

 

Marichka

Коментарі