Студенти довели, що миття посуду знімає стрес

Дослідники з університету Флориди провели експеримент, участь в якому брало близько півсотні студентів. Вони мили посуд. Але перед цим одна половина студентів прочитала простий описовий текст про посуд, а інша половина – текст, заснований на психологічній техніці усвідомлення.

Під час експерименту та половина студентів університету штату Флорида, яка підійшла до миття посуду усвідомлено (вони сконцентрувалися на тому, щоб вловити запах засобу для миття посуду, відчувати температуру води і тактильно відчувати сам посуд), знизили рівень стресу на 27% і відчули себе натхненними. Друга половина – ті, хто просто прочитав технічний опис того, як мити посуд – не отримали ніякої користі від процесу.

Незважаючи на те, що це всього лише один експеримент, до нього варто поставитися з довірою і спробувати цю техніку в житті. Усвідомленість (в нашій мові немає немає прийнятого перекладу англійського mindfulness) – діюча практика. Спробуйте підходити до будь-яких монотонних справ уважно, не давайте своєму мозку відволікатися, і ви заспокоїтесь та відчуєте користь, зазначають вчені.

Справа не в посуді, це можна робити з чим завгодно, навіть з неприємним завданням на роботі. У XXI столітті у свідомості дуже багато способів відволіктися від справи, так що спроба сфокусуватися ніколи не буде зайвою.

Коментарі