Сумські студенти зібрали 3D-принтер і роздрукували на ньому робота

Студенти кафедри інноваційних технологій Сумського державного університету створиливласноруч принтер для тривимірного друку.

За допомогою пристрою винахідники змогли надрукувати рухомого робота. Вони впевнені, що його вдосконалена версія у майбутньому зможе консультувати людей та виконувати домашню роботу. «Він може рухати головою вверх-вниз. Але тут вставлені ще незапрограмовані двигуни. Коли їх запрограмують, робот буде рухатись і зможе розмовляти», – розповів один з винахідників Роман Приходченко. Залежно від величини та складності одна деталь такого робота друкується від 15 хвилин до кількох годин.

Щоправда, сьогодення внесло свої корективи у плани хлопців, які вирішили друкувати протези для бійців АТО. Вартість створеної таким чином штучної кисті сягатиме 2-3 тисяч гривень. Чим якісніший пластик, тим вища ціна. Утім, ціна залишається вражаюче низькою, адже іноземні аналоги таких протезів коштують сотні тисяч гривень.

Наразі студенти майструють ще один 3D-принтер, більш сучасний. Він дозволить охопити більше замовлень, здешевити виробництво і розпочати серійний випуск.

Коментарі