Тренінг з тактичної медицини

Як накладати джгути Есмарха і що таке турнікети? Як евакуйовувати хворих в сучасних реаліях? Як боротись з пневмотораксом в польових умовах? І що таке славнозвісна аптечка НАТО? Про це має знати не лише кожен рядовий солдат, але і кожен лікар. Адже саме ми, медики, маємо розказувати про те як врятувати пораненого бійця, саме ми на лінії фронту просто не маємо права розгубитись, не залежно від того чи ми у червоній чи в жовтій зоні (небезпечній та відносно безпечній, щодо обстрілів). І на всі ці питання 3.10 на стрільбищі "Снайпер" нам відповіли інструктори з Медико-тактичної групи "Київ". Для нас вони привели навчання з тактичної медицини.
Ми навчились правильно накладати джгути і турнікети, евакуйовувати поранених з лінії фронту і не загинути самим, укладати аптечку НАТО. І це не була лекція, це були справжні навчання з повзанням по землі, перебіжками за димовими завісами під звуки петард для того, щоб надати першу допомогу і евакуювати умовно поранених. І все це відбувалось вже після заходу сонця. Що можна сказати? Було дуже круто. І хочеться подякувати інструкторам, які провели з нами цілий день безкоштовно! Сподіваємось на подальшу співпрацю!)
P.S. ми змогли десь на 10% відчути те, що відчувають солдати. І біль після накладеного турнікету, і поспіх при евакуації забути неможливо. Дивіться самі!

Роксоляна Щеглюк

Коментарі