В Києві відкрилась виставка «50 українських винаходів, що змінили світ»

Заступник Голови АПУ Дмитро Шимків каже, що ця виставка має символічний зв'язок із попередньою виставкою «16», що була присвячена героям АТО: «Невипадково наша сьогоднішня виставка "50 українських винаходів, що змінили світ" експонується одразу після виставки "16". Мирна і вільна країна можлива тільки тоді, коли має надійний захист. Прикладом цього є Ізраїль. Багато інновацій починались як військові розробки, а закінчувались як мирні винаходи. Якщо ми подивимось на GPS та Інтернет — це військові технології».

До цього проект був презентований у Вашинґтоні, при чому, за словами Шимківа, американці були неабияк здивовані тим, як багато винаходів дала світові Україна. «Усі думали, що це американські винаходи, а виявилося, що українські, Я хотів би, щоб українці, відвідуючи музеї за кордоном і дивлячись, наприклад, на гасову лампу, пишалися цим. Цей винахід приніс світло, а придумали його в Україні».

Радник Глави АПУ Наталія Попович розповіла, що ідея експозиції з'явилася ще перед Днем Конституції у контексті політичних інновацій, адже саме український гетьман Пилип Орлик вважається автором першої у світі Конституції. «Якщо би були рейтинги інновативних країн чи націй з інновативним потенціалом, Україна би точно посідала в них гідне місце. Можливо, через мультикультурність України, яка через століття часто впливає на особливу експресію таланту. Можливо, через присутність в українцях свободи в ДНК, свободи, яка завжди притаманна винахідникам», — сказала Наталія Попович.

На заході також був присутній Ігор Пастернак — український авіаконструктор, який нині мешкає у США і компанія якого з 2003 року тісно співпрацює з Пентагоном. Він поділився своїми спостереженнями за змінами в Україні після Революції Гідності, зазначивши, що в нашій державі відбулась революція, схожа на американську два століття тому: «Ми йшли біля Кабінету Міністрів. Свічки ще горіли, а дівчата підмітали вулицю. Учора в них стріляли, а сьогодні вони підмітають вулицю свого міста! І я зрозумів, що ніколи не переставав бути українцем».

Співзасновник Українського кризового медіа-центру Геннадій Курочка представив брошури топ-30 і топ-50 з винаходами українців, зазначивши, що було доволі складно обирати їх із сотень. Він сказав, що винаходи не завжди мають естетичний вигляд, тому творці представлених робіт підійшли до створення проекту по-особливому. 

 

Виставка «50 українських винаходів, що змінили світ» уже третя в галереї Second Floor Art Center. Попередня експозиція «16» складалася із 16 фотопортретів героїв-учасників АТО. Із травня на ній побували понад 2 000 відвідувачів у рамках програми екскурсій у вихідні дні. Тепер «16» у розширеному форматі побачать відвідувачі конференції Yalta European Strategy, а далі її чекають аеропорт «Бориспіль» і ключові майданчики Європи та світу.

Співробітики АПУ вже працюють над новими цікавими програмами, які зроблять Адміністрацію ще більш відкритим і дружнім закладом, зокрема, для старшокласників і студентів. Одну з таких програм планують запустити через кілька тижнів до Дня винахідника.

Джерело: http://news.platfor.ma/50-vinakhodiv-ukrayini/

Коментарі