Вітаємо з Днем Вегетаріанця!

Сьогодні, 1 жовтня, по всьому світові відзначається Міжнародний День Вегетаріанця.

Як відомо, у сучасному суспільстві питання вживання у їжу продуктів, отриманих шляхом вчинення насильства, останнім часом стоїть досить гостро.

Кожного дня все більше і більше людей відмовляються від вживання м’яса, птиці, риби та морепродуктів. Проте, обираючи такий шлях, вони досить часто зіштовхуються з нерозумінням з боку оточуючих. Для багатьох зараз дуже важко зрозуміти, як можна не їсти м’яса або рибу, бо загально відомо, що ці продукти необхідні нашому організму для нормального функціонування. Хоча насправді, існує досить багато альтернатив, які можуть замінити ці продукти в вашому раціоні.

Саме тому хотілося б трохи більше розповісти про людей, що обрали для себе шлях вегетаріанця, і, можливо, змінити чиюсь думку с приводу цього питання.

Звичайно, серед студентів НМУ також є вегетаріанці.

Студентка 1-го курсу 2-го медичного, Тарасова Анна, яка вже 2 роки не вживає м’яса та деякі інші продукти тваринного походження, погодились відповісти на декілька питань стосовно свого способу життя.

Чому саме ти вирішила відмовитись від вживання м’яса?

Так склалось, що у моїй родині до тварин завжди ставились з любов’ю та повагою. Всі наші домашні улюбленці – коти та собаки – завжди були членами родини, її частиною. З дитинства я бачила, що тварини, так само як і ми, люди, прагнуть відчувати любов та турботу, радіти оточуючому світові. Тому я ніколи не могла зрозуміти: як можна їсти тварин, якщо вони теж хочуть жити?

Коли в тебе вперше з’явилась думка стати вегетаріанцем?

Ще в 11 років були спроби відмовитись від м’яса, але у цьому віці якось не вистачило сили волі та підтримки оточуючих. А ось, коли мені вже виповнилось 15, - відверто кажучи, ще досі не можу зрозуміти, чому саме в цей час – я якось раптом прокинулась вранці і вирішила, що хочу змінити своє життя.

Як родичі та друзі поставились до твого вибору?

В моїй родині всі вживають м’ясо, тому було досить важко спочатку пояснити їм, що я більше не їстиму м’яса. Але зараз ми дійшли згоди в цьому питанні. Більшість друзів мене підтримала.

Які саме продукти ти вживаєш для отримання потрібної кількості білка?

В моєму раціоні є боби, гриби, зернові культури, яйця (і так, вегетаріанці можуть їсти яйця), дуже багато овочів, фруктів та молочна продукція.

Також дуже важливо правильно комбінувати продукти, бо є такі поєднання, завдяки яким максимально засвоюється білок та інші речовини. Наприклад, це рис та боби.

Чи шкодувала ти коли-небудь через те, що зробила такий вибір?

Ні, за весь цей час така думка ніколи не виникала. Після цих 2-х років я розумію, що відмова від м’яса була кращим рішенням у моєму житті, тому що таким чином своїми діями я не сприяю росту попиту на м’ясо. Це дає мені певний душевний спокій: я відчуваю, що моя совість перед тваринами чиста, бо жодна з них не була вбита заради мого обіду.

Тож, а яка ваша думка з приводу відмови від м’яса?

Автор: Настя Федоренко 

 

Коментарі