Вишиванка на плечах – Україна в серці

Патріотично налаштовані студенти НМУ взяли участь у всеукраїнському «Мегамарші вишиванок».  Вони стали частинкою багатотисячної демонстрації національного духу та традицій.

Вперше «Мегамарш» був проведений 8 років тому. В умовах  сьогоднішньої епохи національного відродження  цей захід набрав  колосальної популярності. На патріотичній акції були присутні  громадяни всіх верств населення: від дітей до дорослих, навіть хатні улюбленці пройшли цією ходою.

Організувати студентів НМУ  на «Мегамарш вишиванок» 26 вересня 2015 р. взялася Шевель Наталія Олександрівна – старший викладач кафедри україністики нашого університету. Вона розповіла про свій досвід «Мегамаршів» та мотивацію долучати активну молодь до подібних заходів:

Шевель Наталія Олександрівна

викладач кафедри україністики

 
«Раніше я приходила сама, з друзями. Потім ми побачили, що колективи університетів беруть участь в подібних акціях разом. Це набагато веселіше, красивіше. Того року навесні я спробувала зібрати наших студентів, це вийшло успішно. Я закохана в українську культуру, як ви розумієте і обрала фах відповідний для того щоб пробуджувати патріотичні почуття в нашого покоління і вважаю що студенти НМУ не можуть залишатися осторонь від тих подій, які відбуваються в країні. Соціалізація відбувається протягом всього життя . Студенти НМУ повинні бути активними».

Загальний маршрут пролягав від Золотих воріт до Поштової площі. На початку акції організатори оголосили імена переможців, які виграли призи у соціальних мережах. Потім, вирушивши колонами, учасники акції пройшли повз Михайлівський собор, Андріївську церкву та через Андріївський узвіз вийшли на Контрактову площу. Згодом вони дісталися місця призначення. Після завершення маршу на фінальній точці відбувся ярмарок і акустичний концерт. Протягом всієї дистанції за порядком слідкувала патрульна поліція.

Під час ходи учасників супроводжували патріотичні вигуки та національні пісні. Студенти НМУ мали свої особливі гасла як :

«Я – студент НМУ                                                         «Ми – майбутні лікарі

Вишиванку одягну                                                          Вишиванки одягли

Хай сорочка оця                                                             Хай сорочка оця

Всім лікує серця!»                                                            Всім лікує серця!»

 

…чим і привертали до себе особливу увагу інших людей.

        

Патріоти нашого мед університету висловили свою думку про цей захід, їх мотивацію прийти на «Мегамарш» та вплив подібних акцій на суспільство .

Тетяна Хлєбан

студентка першого курсу другого медичного факультету

 
«Я часто чула про цей марш, знала, що тут буде багато студентів з інших ВУЗів та просто людей у гарному національному вбранні. Хотілося б ,по можливості, познайомитися з ними всіма , дізнатися про їх ставлення до культури України, патріотизму. Хочу, щоб всі люди відвідували подібні заходи, та, щоб це стало нашою традицією»

Алевтина Радочинська

студентка першого курсу другого медичного факультету

 
«Будь-який патріотичний захід справляє позитивний вплив на формування національної свідомості та єдності громадян. Одягнувши вишиванку, кожен з нас висловлює частинку поваги до багатовікової української історії, культури та держави в цілому. Мені дуже приємно знаходитися тут в цей день разом зі своїми університетськими друзями. Студенти НМУ – єднаймося!»

Від «Мегамаршу вишиванок» враження залишаються лише позитвні. Хочеться , справді, побажати всім студентам НМУ та всій Україні єдності, яка панувала протягом цієї патріотичної ходи. 

Автор: Ярослав Янковський

Коментарі

Як гарно, що у нас в університеті є такі чудові викладачі та студенти!
Оцінити: