Як можна сходити в туалет при геморої

Як сходити в туалет з геморою?

При геморої не можна занадто багато часу проводити в туалеті, важливо лікувати запори. Після дефекації найкраще підмиватися, а якщо використовувати папір, то найм'якший, щоб не травмувати вузли. Не можна ігнорувати бажання сходити в туалет – це також може призвести до запорів та погіршення стану.

Чому при геморої важко ходити до туалету?

Якщо гемороїдальні вузли запалюються, при виході калових мас вони лопаються навіть тоді, коли кал сформувався нормально. Це викликає біль, печіння та виділення невеликої кількості крові. Щоб уникнути таких симптомів, людина може стримувати позиви до дефекації.

В якому положенні краще бути при геморої?

Звичайно, при гострому геморої найкомфортніше становище – лежачи на животі. Деяким простіше стояти, але існує і робота, яка не дозволяє розташуватися так, як комфортно, а вимагає постійного сидіння на одному місці.

Як безболісно сходити в туалет при геморої

Проблема, як сходити до туалету при геморої, мучить тих, хто переніс операцію з його видалення або переживає гостру фазу хвороби, внаслідок чого акт дефекації супроводжується гострим болем. Щоб цього уникнути, слід знати основні правила.

Опис проблеми

Під час геморою гемороїдальні сплетення, що знаходяться в нижньому відділі прямої кишки, запалюються, розширюються та розтягуються. Порушується циркуляція та відтік крові. У міру заповнення сплетень утворюються вузли, з'являються біль, кровотеча, набряк, подразнення, свербіж.

Зростання шишок пов'язані з несприятливими чинниками.Підйом важких речей, неправильне харчування, шкідливі звички, мало рухів призводять до застою крові в органах малого тазу. Якщо збільшуються внутрішні вузли, то йдеться про внутрішній геморой, якщо зовнішні – то про зовнішній. Найчастіше запалюються і ті та інші – це комбінований вид хвороби.

Біль здатний з'являтися як під час акту дефекації, так і після нього. Можуть бути виділення слизу та крові. Чим важче проходить хвороба, тим сильніша кровотеча. Пов'язано це з травмуванням запалених стінок судин та вен каловими масами. Чим вони твердіші, тим болючіше випорожнення.

Тенезми прямої кишки є хворобливим станом, який супроводжує частий і безрезультатний позив до дефекації. Це іноді є супутником геморою.

Розвиваються сильні болі у нижній частині живота, виникає позивок до дефекації. Однак очищення кишечника або не відбувається, або виходить невелика кількість калових мас із домішками слизу та крові.

Безболісний похід у туалет

Біль та кровотеча під час акту дефекації пов'язані з багатьма причинами.

  1. Часті запори. Тверді калові маси, проходячи по кишечнику, ушкоджують слизову оболонку, в тому числі і поверхню гемороїдальних шишок.
  2. Тривале перебування на унітазі та сильне напруження призводить до того, що кров у великій кількості прибуває до прямої кишки, вузли починають збільшуватися, завдають біль та дискомфорту.
  3. Напруга під час акту дефекації м'язів черевної порожнини.
  4. Недостатнє дотримання гігієни. Після кожного випорожнення необхідно підмиватися бажано прохолодною водою, що дозволить тримати в тонусі стінки судин.Якщо не буде дотримано правил гігієни, то навіть м'які калові маси призводитимуть до подразнення та запалення анального отвору.
  5. Якщо ігнорувати позиви до туалету, то калові маси тверднуть і погіршують процес відтоку крові. В результаті вузли стають більшими, запалюються і можуть випадати назовні.

Дотримання деяких умов допоможе очищати кишечник без проблем:

  • спорожнення в один і той же час доби;
  • не ігнорувати позиви до дефекації;
  • включити до раціону більше продуктів, що містять клітковину;
  • виключити куріння та алкоголь;
  • не потрібно напружувати м'язи черевної порожнини та прямої кишки;
  • після акту дефекації підмиватися холодною водою. Якщо такої можливості немає, варто скористатися вологою серветкою.

Проблеми після операції

Якщо було проведено висічення гемороїдального вузла оперативним методом, то весь відновлювальний період слід дотримуватися суворої дієти. Це дозволить недопущення порушень у роботі кишечника та інших органів травлення.

Варто виключити продукти, які посилюють приплив крові до органів малого тазу (солоні, гострі, смажені, жирні страви). Не можна вживати консервовані продукти, додавати при варінні продуктів приправи.

Після видалення геморою їсти потрібно невеликими порціями, щоб їжа краще засвоювалася організмом. Під забороною продукти, що викликають підвищену освіту газів: бобові, білокачанна капуста, редис. У обмежених кількостях слід вживати картопля, макарони, рис. Перевага надається фруктам та овочам, звареним на пару.

Потрібно пити щонайменше 2 літрів води на день. Слід виключити газовані напої, каву, какао, міцний чай, заборонені будь-які алкогольні напої. Корисно включити до раціону кисломолочну продукцію та сухофрукти.

Якщо пацієнт каже «не можу сходити в туалет», лікар може призначити проносні та знеболювальні препарати.

Ліки, що полегшують стан

Існує різноманітність ліків, які допомагають покакати швидко та легко. Одні покращують перистальтику кишечника, інші пом'якшують калові маси.

image

Розглянемо список найбільш ефективних засобів, які допомагають сходити до туалету після видалення шишки та під час загострення симптомів.

  1. Дюфалак. Діючою речовиною є лактулоза, яка, потрапляючи в кишечник, збільшує обсяг калових мас та розм'якшує їх. Вона позитивно впливає на перистальтику кишечника. Поліпшується мікрофлора, усувається дисбактеріоз. Переважно приймати вранці, під час їжі, запиваючи великою кількістю води.
  2. Нормазі. Покращує перистальтику кишечника, збільшує кількість корисних бактерій, що у процесі травлення. Випорожнення кишечника проходить безболісно за рахунок пом'якшення калових мас і збільшення їх обсягом.
  3. Регулякс. Посилюється моторика стінок кишечника, і калові маси вільно по ньому проходять. Проносні краплі краще приймати перед сном.
  4. Гутталакс. Краплі допомагають легко спорожнити кишечник за рахунок посилення перистальтики кишечника та розм'якшення його вмісту. Кількість крапель, що рекомендується, розчиняють у воді і п'ють перед сном.
  5. Норгалакс. Препарат проводиться у вигляді мініклізми. Після її введення в пряму кишку відбувається розм'якшення калових мас і якнайшвидше їхнє просування по кишечнику.
  6. Гліцеринові свічки. Крім розм'якшення калових мас, знімають подразнення та зволожують слизову поверхню кишечника.

Як знеболювальні препарати можна прийняти Найз, Нурофен, Диклофенак. Вони допоможуть не тільки вгамувати біль, а й позбавити від запалення. Зняти спазм і біль при тенезмах може Но-шпа.

Народні рецепти на допомогу

Кошти народної медицини допоможуть без ліків упоратися з безболісним актом очищення кишківника.

  1. Касторове масло сприяє подразненню стінок кишечника та розм'якшенню його вмісту. Засіб приймають внутрішньо по 15-20 мл уранці на голодний шлунок. Вже за 2 години буде бажаний результат.
  2. Суха сировина з квіток деревію, листя жостеру і кропиви заливають окропом і настоюють. Відвар слід приймати тричі на день. Запалення та набряк можуть зійти вже наступного дня.
  3. Допомагають впоратися із запорами замочені в окропі висівки. Активізується перистальтика кишківника, виводяться токсини з організму. Слиз, що виділяється з продукту, обволікає калові маси, розм'якшує їх та полегшує процес спорожнення.
  4. Насіння лопуха заливають водою і приймають тричі на день.
  5. Горобиновий сік має проносний ефект, загоює рани і не допускає інфікування. Сік стиглої горобини можна змішати з медом чи цукром. Пити треба до їди.
  6. Мазь на основі вершкового масла, вазеліну та тютюну дозволяє усунути запори, знизити біль та печіння. Усі компоненти потрібно перемішати та пропустити через сито.

Якщо дотримуватися рекомендацій лікаря та налагодити режим харчування, то можна надовго забути про неприємні ознаки захворювання. Проносні препарати лише на якийсь час здатні покращити ситуацію, тому дотримуватися дієти потрібно постійно.

Будь ласка, оцініть статтю: Зберегти собі або поділитися з друзями: