Чому в склянці 12 граней: історія та причини

Коли ми дивимося на звичайну склянку, здається, що її форма така проста і природна, що задаватися питанням про кількість граней ніколи не спадає на думку. Але якщо уважно вивчити його конструкцію, можна побачити, що склянка має рівно 12 граней. Чому саме така кількість і як вона пов'язана з її функціональністю?

Основна причина, через яку в склянці зазвичай присутні 12 граней, пов'язана з його стійкістю та зручністю використання. Кількість граней, що надають склянці форму багатогранника, підібрано таким чином, щоб він легко стояв на горизонтальній поверхні та легко тримався в руці.

Кожна грань склянки виконує свою функцію. Наприклад, бічні грані роблять його більш стійким, запобігаючи його перекиданню. Грань знизу є основою, на якій склянка стоїть прямо. Грань зверху, зазвичай закруглена, дозволяє комфортно притискати його губами під час пиття. Всі ці особливості були враховані розробки форми склянки і визначенні кількості його граней.

Чому 12 граней у склянці
Номер граніПричина
1Кількість місяців на рік
2Кількість годин на добу
3Кількість чвертей на циферблаті
4Кількість тижнів на місяць
5Кількість пальців на руці
6Кількість ліній у шестерні
7Кількість квітів у веселці
8Кількість днів на тижні
9Кількість сторін у куба
10Кількість знаків зодіаку
11Кількість гравців у футбольній команді
12Кількість годинників на циферблаті

Чому на Граненій склянці 12 граней?

Кількість граней «традиційної» версії гранованого склянки символізувало кількість союзних республік, які входили до складу СРСР 1943 року (16), а верхня окантовка позначала символічне об'єднання всіх цих республік у складі Радянського Союзу.

Чому склянка гранована Що це означає?

Існує кілька версій появи граненої склянки. Найбільш поширена версія – грановані склянки почали робити в епоху Петра I у місті Гусь-Хрустальний. Причина здавалася очевидною. гранований стакан краще тримався в руці під час качки на кораблях.

Скільки граней на склянці та чому?

Він з'явився 43-го, а його автором вважається знаменита Віра Мухіна – творець монумента «Робітник і колгоспниця». Граней могла бути різна кількість – від 10 до 20. А ось обсяг залишався незмінним – 200 грамів до обідка та 250 до країв, передає кореспондент «Світ 24» Артем Васнєв.