Як і де отримати квартиру в Радянському Союзі: схема та принципи розподілу

У Радянському Союзі система одержання квартир мала свої особливості. Розподіл житла здійснювався державними органами, а процес отримання квартири був довгим та складним. Люди чекали роками, щоб отримати своє власне житло, і багато чого залежало від їхнього соціального статусу.

Квартири видавалися громадянам у рамках системи черги. На початку процесу людині необхідно було зареєструватися в Житловій комісії та поставити своє ім'я до списку очікування. Позиція у цьому списку залежала від різних факторів, таких як сімейний стан, наявність дітей, стан здоров'я тощо. буд.

Коли наставала черга, комісія розглядала заяви та приймала рішення про виділення житла. Вирушали представники Житлової комісії оглядати умови проживання заявників та приймати остаточне рішення. Відповідальність за оперативність та правильність отримання житла лежала на державних органах, а не на самих громадянах.

Як за радянських часів давали квартири
Номер чергиТермін очікуванняНомер квартириПлоща квартириКількість кімнат
110 років7442 кв. м2
28 років5636 кв. м1
312 років8947 кв. м3
49 років6238 кв. м1
511 років7845 кв. м2

передбачав такі права громадян на житло: особиста власність на індивідуальні житлові будинки, колективна (кооперативна) власність (на кооперативне житло), отримання (наймання) державної квартири, на правах довічної безкоштовної оренди у держави, отримання житла у спадок від батьків за місцем. .

Як у СРСР можна було купити квартиру?

1958 року громадянам спеціальною постановою Ради Міністрів СРСР було дозволено створювати житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), у яких за певну вартість можна було придбати квартиру.

Кому видавали квартири у сталінках?

Окремі квартири-сталінки отримували здебільшого радянські номенклатурники, військові та інший «обслуговуючий апарат». У поодиноких випадках сталінку могли отримати звичайні працівники, особливо ті, які якось відзначилися, але переважно люди отримували саме кімнати. Збережена копія

Скільки коштувала однокімнатна квартира у СРСР?

Вартість та фінансування Іншими словами, однокімнатна квартира 30 м² обходилася в 4500 рублів, двокімнатна в 44 м – 7500 рублів, а трикімнатна площею 55 м – в 11 тисяч рублів. при тому, що середня зарплата по країні на 1985 була 200 рублів на місяць.