Біблія та Маркс: що тепер читають студенти у метро?

Поїздки у громадському транспорті займають чимало часу, і кожен витрачає його на свій смак. Хтось насолоджується рекламними принадами, хтось спить, хтось б’є нові рекорди в Angry Birds, а хтось читає. Нам стало цікаво, які книжки сьогодні у тренді серед студентів. М’яко кажучи, ми були здивовані – від Нового Заповіту та «Маніфесту комуністичної партії» до Карлоса Кастанеди. Спробуйте вгадати, що ще молодь читає у підземці?

Герберт Уеллс «Машина часу»

Знайти й упіймати студента, який читає в  метро, виявилося не так і просто. Після тривалих блукань вагонами та станціями богиня, яка відповідає за читання, нарешті зглянулась і послала нам щедрий урожай – Ростислава й Ірину.

Читаючи про мандри людини в часі, Ростислав, здається, і сам перебував десь у паралельному вимірі. Там ми його й залишили.

Рей Бредбері «451 градус за Фаренгейтом»

Відірвати Ірину від антиутопії було значно легше. Студентка 2 курсу розповіла нам про основних героїв роману й наслідки від спалювання книг.

Федір Достоєвський «Брати Карамазови»

А далі нас чекав хлопець, який читав Достоєвського. Декілька разів протерши очі, аби пересвідчитися, що це нам не здається, ми стали обережно підкрадатися до Євгенія. Виявилося, що він вже давно хотів почитати російського класика. Міркуючи, чи вийде з Євгена шанувальник Достоєвського, ми натрапили на наступну жертву.

Юліан Шпол «Вибрані твори»

«Розстріляне відродження – один із найцікавіших періодів в українській літературі. Як письменник Юліан Шпол досить слабкий, але він досить впливовий політичний і громадський діяч того часу», – сказав нам Роман.

Цивільний кодекс України

Студентку  Марію ми застали за читанням Цивільного кодексу України. «Мені це потрібно, а вдома не завжди є час». Дуже знайома ситуація.

«Мікробіологія, вірусологія, імунологія»

Ні хвилини без мікробіології та вірусології. Майбутній лікар Настя навчила нас бути відданими обраній справі.

Новий Заповіт

Несподіваною стала зустріч із Олександром, який читав Новий Заповіт. «Це вибір мого життя. Я завжди в метро читаю цю книгу», – поділився він.

Карл Маркс, Фрідріх Енгельс «Маніфест комуністичної партії»

А ми вже були впевнені, що після Юліана Шпола та Нового Заповіту нас нічим не вразити. «Мені була цікава маніпулятивна риторика, що була використана для мобілізації людей, які до запропонованих ідей не мали ніякого відношення», – розповів Олександр.

Марк Леві «Кожен хоче любити»

Едуарда ми не встигли запитати, чому він читає саме цю книгу сучасного французького письменника. Він зійшов на наступній станції, залишивши нас із приємними враженнями і думками про хлопців, які читають такі романтичні книги в метро.

Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита»

У Юлії  просто був такий настрій, коли захотілося втретє перечитати «Майстра і Маргариту».

Карлос Кастанеда «Окрема реальність»

Трохи езотерики й шаманізму вніс до нашої спільноти читачів у метро Кирило.  Хлопець має намір прочитати увесь цикл творів Кастанеди.

Медлін Ру «Притулок»

Ніні сподобалося цікаве оформлення книги, яка ілюстрована унікальними малюнками й фотографіями.Мы також мали нагоду роздивитися «Притулок» – дійсно гарно й незвично, сам лише вигляд книги викликає моторошні передчуття.

Маріо П’юзо «Зібрання творів»

Колись прочитавши «Хрещеного батька», Микола зацікавився знайденою на полиці збіркою інших творів американського письменника та сценариста.

 

А що ви читаєте зараз? Залишайте відповіді в коментарях!

 

Коментарі