Історії про Сеул, моделлінг і медицину від Соломії Чепки

   Кар’єра фото-моделі в поєднанні з навчанням в медичному університеті – це реальність, а не захмарні мрії львів’янки. Соломія Чепка – студентка НМУ ім. Богомольця поділилася секретами свого успіху.

1. Чим для тебе є модельна справа, роботою чи все ж хобі?

   На сьогоднішній день, модельна справа для мене - це вже робота, оскільки приносить мені певний заробіток. Звісно, спочатку це було хобі, але з часом потрібно отримувати хоч якусь вигоду із своїх захоплень, а не лише задоволення.

2. В дитинстві ти хотіла бути моделлю? Що підштовхнуло тебе зайнятися цією справою?

   Я ніколи на думала, що займатимуся модельним бізнесом. Так сталося, що на тринадцятиріччя мама подарувала мені фотосесію. Згодом отримала листа від відомого львівського фотографа Ярослава Мончака. Я з ним мала портретну фотозйомку, після якої мене стали запрошувати  модельні агентства Львова до своїх шкіл та співпраці.  Мені дуже пощастило, тому що мене побачили в потрібний час та потрібному місці.

3. Як до твоєї діяльності ставилися та ставляться твої рідні?

   До цієї діяльності мої батьки ставляться позитивно, завжди підтримують, допомагають.  Якби не мама, я  модельною справою напевно  не займалася б .  А от старшому поколінні, моїй бабусі та дідусеві, було  тяжко зрозуміти, що являє собою модельний бізнес.

4. Розкажи про свій перший кастинг та першу фотозйомку.

   Перший кастинг я проходила для реклами бренду шуб «Argos», який видався вдалим.  На жаль, під час зйомки мені довелося працювати в колективі з іншими дівчатами.  Ми мусили функціонувати  як один механізм. Цього  досягнути було складно, адже кожна хотіла виділитися.  Першу професійну фотозйомку я мала в 14, де  вже працювала сама на камеру. Одразу після цієї роботи  я сказала  батькам, що надалі  хочу і буду цим займатися. Тоді я знімалася для реклами салону краси.  На той час,  вона була чимось таким неймовірним та захоплюючим.

5. Ти провела 2 місяці в Сеулі. Яке загальне враження про Південну Корею? Чим найбільше запам'яталася ця країна?

   Коли я побачила Корею на власні очі, була приємно вражена розвитком цієї країни. Сеул – місто 24 мостів, Gamgnam Style і 600-літнього палацового комплексу Кьонбоккун. Тут дуже хороші люди, приємний клімат та  найголовніше - моделінг на високому рівні!
   Країна Сходу мені найбільше запам'яталася старовинним буддистським храмом Бонгеунса, який оточений хмарочосами, традиційною їжею, якісною косметикою, численністю клінік пластичної хірургії та дуже швидким Інтернетом. Взагалі про Корею можна говорити дуже багато, але боюсь, однієї статті не вистачить :)

6. Розкажи про жителів Південної Кореї. Який у них менталітет? Наскільки різні погляди на життя у наших народів?

   Корейці - дуже приємні люди.  Дівчат слов’янських народів вважають надзвичайно вродливими . Вони із пошаною ставляться до інших національностей. Згідно з традицією, якщо вони подають якусь річ комусь, обов’язково тримають її обома руками або підтримують одну руку іншою, таким чином, проявляють повагу до тебе. 
   Жителі Південної Кореї дуже працьовиті, виховані, наполегливі, культурні, щедрі . Найбільше вразило те, що там дуже низький рівень злочинності. За весь час перебування в Сеулі, я не була свідком будь-якого порушення закону. На мою думку, українцям все ж треба повчитися цього в жителів “країни Ранкової свіжості”.

7. Які ти цілі ставиш на майбутнє у модельній справі?

   Звісно хочеться досягнути вершини – мати обкладинки в таких журналах як: «Vogue», «Bazaar», «Elle». У недалекому майбутньому планую відвідати всю Азію, зокрема Японію, Таїланд, Малайзію. Підкорити Європу буде тяжче, тому що там досить жорсткий ринок праці, але я впевнена, що і цього можна досягнути, маючи велике бажання!

8. Яка різниця між українськими та східними фотографами?

  Значної різниці  між фотографами  Сходу й України немає . На відміну від українських, корейські майстри фото надають перевагу  природнім позам та простоті.

9. Для яких журналів знімаєшся?

   Минулого року я знялася для обкладинки календаря «Майстерні прикрас Маковія» в українському стилі. Мала beauty-зйомку в Україні, для журналу «Scorpiojimagazine», який випускається в Маямі. Також рекламувала український бренд одягу «Chernikova». Незабаром вийде в світ корейський журнал «Heren magazine» із моїми фотографіями.

10. Чи легко поєднувати роботу моделі та навчання в медичному університеті? Що для тебе у пріоритеті: навчання чи модельна справа?

   До  поїздки  в Сеул, я не можу сказати, що мені було тяжко. Як такої роботи  не мала в Україні, якщо й вона була, то я намагалася займатися модельною справою у вільний від навчання час. У мене зараз нелегкий період, не можу зробити вибір на користь того чи іншого.

11. Ти плануєш поєднувати 2 види діяльності у майбутньому?

   Я б дуже хотіла не відмовлятися від того, що приносить мені задоволення, тому  планую бути і лікарем, і моделлю.  Але, на жаль,  поки не знаю як найкраще  поєднати цих два види діяльності, адже звикла виконувати роботу якісно.

12. Чим ти полюбляєш займатися у вільний від навчання та фотосесій час?

   Майже завжди, коли їду додому вибираюсь в Карпати, бо захоплююсь скелелазінням. Обожнюю довгі прогулянки по вуличкам, особливо свого рідного міста. Також люблю грати на музичних інструментах таких як: фортепіано та скрипка.

13. Як ти слідкуєш за собою, щоб залишатися у формі? Чи дотримувалася колись дієт?

   Для підтримання своєї форми я займалася танцями,  йогою, каланетикою, плаванням, відвідувала спортзал. У минулому, я сиділа на багатьох дієтах. Найефективнішою серед яких була білкова. Я нікому не раджу дотримуватися її, тому що через неї я втратила своє здоров ’я, яке, на жаль, не в змозі повернути!      Головне  - правильне харчування та фізична активність! Зараз я регулярно ходжу в спортзал та правильно харчуюся.

14. На твою думку, привабливий вигляд - найголовніше, що потрібне моделі для успіху? Чи, можливо, необхідні якісь інші якості, окрім вроди?

   Думаю поняття «краса» в модельній справі відсутнє, тому що в кожного своє бачення вроди . Окрім стандартних параметрів тіла, справжня модель повинна вміти себе гарно подати та володіти чимось  особливим  -  містити «іскорку» в своїй душі, очах. Професійна модель має бути ввічливою, вихованою,  доброю, привітною, наполегливою, справжньою та розумною!

15. Що порадиш дівчатам, які хочуть зайнятися модельною справою? З чого починати?

  1. Бути наполегливим, працьовитим.
  2. Мати стандартні параметри тіла, модельне обличчя.
  3. Вдосконалюватися самій:
  • ставати перед дзеркалом і вчитися позувати;
  • гарно презентувати себе;
  • вдало підкреслювати свою зовнішність.
  1. Знати англійську мову.
  2. Підтримувати активність в Instagram або інших соціальних мережах. Часто замовників цікавлять фотографії з твого життя.
  3. І трішки удачі.

 

 

 

 

Світлана Іщенко

Коментарі