Вісь «Шулявська-Берестейська» – дім, чи територія страху для студентів НМУ

         Зникнення студента НМУ та відсутність будь-якої інформації про його подальшу долю значно вплинули на всю університетську спільноту. З особливим острахом сприймають ситуацію саме жителі гуртожитків по вулиці Полковника Шутова. В соціальних мережах та месенджерах дедалі частіше з’являється інформація про нові спроби викрадення наших студентів в районі Берестейської-Шулявської.

         Чи можуть студенти відчувати себе в безпеці на території студмістечка? Чи варто довіряти усій інформації, яка регулярно з’являється на наших екранах? Яким чином ситуація вплинула на поведінку та життя наших студентів?

         Щоб дати відповідь на ці та інші запитання, активісти Профкому студентів НМУ відвідали територією студмістечка, його околиць та поспілкувалися з працівниками, студентами і місцевими жителями цього району.

 

Охоронці

         - Територію студентського містечка ми охороняємо цілодобово. Після 00:00 ми зачиняємо всі входи та виходи, окрім центрального КПП, відчиняємо ж їх о 06:00. Тобто вночі зайти сюди можна лише через наш пункт. Щоправда бувають випадки, коли посторонні перелазять через паркан, але протягом ночі ми постійно патрулюємо територію та відразу виводимо таких людей за межі студмістечка.

 У випадку потреби з ними завжди можна зв’язатися по телефону, номер є на вахті кожного гуртожитка: 456-72-90.

Анастасія, 3 курс

         - У зв’язку з ситуацією, справді, стало страшно ходити по Шутова одній. Тепер повертаюся до гуртожитка лише у компанії. Раніше я не задумувалася про те, що на вулицях Києва треба постійно бути обережною. Останнім часом скидають багато різної інформацію, яку пов’язують зі зникненням нашого студента. Я вважаю, що ні в якому разі не потрібно впадати у паніку. Необхідно завжди розмежовувати, де правда, а де фейк та нагнітання страху. Було б ,звісно, непогано, якби у нашому районі було більше патрульних поліцейських.

Іван, 1 курс

         - Безпечно я себе відчуваю лише на території студмістечка, поза ним – ні. Особливо зі сторони Берестейської. Не сказав би, що ситуація якось змінила моє ставлення до власної безпеки. Деякій інформації довіряю, іншій – ні. Завжди обдумую прочитане. Чув, що зникали студенти не лише з нашого університету, а й з інших.

Дмитро, 3 курс

         - Дуже дивно, що зник наш студент. До того ж, він ні в чому не замішаний. Я особисто знав Дмитра Витищенка. Нічого негативного про нього не можу сказати. Інформацію, якій варто довіряти я завжди «фільтрую». Нещодавно скидали відео з парку КПІ з нібито нападом на людину. В результаті виявилося, що це була спецоперація по затриманню людей, причетних до торгівлі наркотиками. Через ситуацію, пов’язану зі зникненням, став частіше зустрічати свою дівчину з університету.

Петро, 5 курс

         - Я часто повертаюся пізно з роботи і змушений іти до КПП через вулицю Шутова, а вночі це не дуже безпечно. Було б добре, якби поставили ще один пункт зі сторони Берестейської та якби були камери відеоспостереження з студмістечка на прилеглі території поза ним. Здається, це б лякало потенційних злодіїв. У зв’язку з ситуацією, дійсно, став більше задумуватися про власну безпеку. Щодо інформації, яку поширюють у соцмережах, то можу сказати, що панікувати не варто, адже, якщо ці бандити існують, то вони розраховують саме на неї.

 

Ольга Митрофанівна, вахтер гуртожитка №3

         - Я вже тут працюю 14 років. Протягом цього часу в мене не було жодної потреби просити допомоги у охоронців. Я вже навчилася справлятися з усіма ситуаціями, пов’язаними зі студентами, самотужки. Останнім часом навпаки вони стали спокійнішими і працювати з ними набагато легше. Вхід здійснюється лише за електронними пропусками, сторонні залишають у мене свої документи. Студенти на території мого гуртожитку у безпеці.

 

Олександр, місцевий житель

         - Чув про зникнення вашого студента у новинах. Наш район завжди був безпечним, тут хіба що шину можуть зняти, або щось дрібне вкрасти. Жодних викрадень чи вбивств тут я не пам’ятаю.

 

Зінаїда Олександрівна, місцева жителька

         - Так, я чула про зникнення студента вашого університету. Я працювала 25 років у буфеті на території студмістечка НМУ. Можу сказати, що протягом останніх років воно стало набагато безпечнішим, ніж було раніше. Коли я працювала, не було цього паркану. Район наш, справді, спокійний і тихий. Я тут уже понад 50 років живу, ніколи не було жодних злочинів. Максимум – вкрадуть щось у когось. Але таке може статися скрізь.

 

         Після розмов з героями нашого матеріалу, можна зробити висновок, що студентам-мешканцям гуртожитків по вулиці Шутова не варто з упередженим острахом ставитися до місця свого проживання та сприймати занадто різко всю інформацію, яка з'являється в інтернеті. Проте про власні правила безпеки слід пам’ятати завжди, де б ви не були. Бережіть себе та довіряйте лише перевіреній інформації.

Автори: Ярослав Янковський

 Ростислав Василиків

Коментарі