Як стати актрисою, які предмети потрібно здавати

Які предмети треба здавати, щоб стати актрисою?

Для вступу до ДІТМ на «Артиста драматичного театру та кіно» необхідно здати ЄДІ з російської мови та літератури, внутрішній іспит «Майстерність артиста» (творче практичне випробування) та пройти усну співбесіду.

Які предмети потрібні для вступу на актора?

Для майбутніх акторів важливими навчальними предметами є акторська майстерність, грим, історія кінематографа, історія літератури, історія музики, історія театру, музичне виховання, організація театральної (концертної, циркової) справи, пластичне виховання, сценічне мовлення.

Що потрібно, щоб стати актрисою в Україні?

В Україні вступити до театрального коледжу чи училища можна після 9 класу, а до театрального університету, інституту – після 11 класу чи коледжу. Щоб стати актором чи актрисою, потрібно вступати на спеціальність 026 "Сценічне мистецтво" освітня програма "Акторське мистецтво театру та кіно". Збережена копія

ГУРУ – головний освітній портал
Які предмети потрібно складати на актора (актрису): ЄДІ, творчий іспит, кому підходить, де навчається, мінуси та плюси професії

Які предмети здавати на актора після 9 та 11 класу

Які предмети здавати на актора після 9 та 11 класу

Актор – Фахівець, що втілює художні образи на сцені. Він бере участь у зйомці фільмів, займається озвучкою та дубляжем, працює в театрі та знімається у рекламі. Ми розповідаємо про те, які предмети потрібно здавати для вступу на актора після 9 та 11 класу, де та на яких напрямках підготовки можна вчитися.До речі, нещодавно центр профорієнтації ПрофГід розробив точний тест на профорієнтацію, який сам розповість, які професії вам підходять, дасть висновок про ваш тип особистості та інтелект.

Як вчинити на актора (акторку) — які іспити потрібно складати

Багато людей вважають, що актор — це ідеальна професія, яка гарантує щасливе життя. Мрія може стати реальністю, якщо вступити до театрального вишу. Але перш ніж вирішуватись на таку складну професію, необхідно дізнатися, що здавати на актора.

Кому підходить професія актора

Актор виконує головні чи другорядні ролі у театрі та кіно. Його головне завдання — перетворитися на персонажа зовні та внутрішньо настільки, щоб глядач повірив.

Професія актора передбачає велике навантаження, постійні репетиції, заучування текстів напам'ять, інколи ж навіть зміну своєї зовнішності заради ролі. З іншого боку, кохання шанувальників, популярність, можливість залишити слід в історії мистецтва компенсують недоліки.

Така робота підійде активним творчим людям, котрі готові віддати всі сили для професії. Актор має бути:

Успіх гарантований впевненій у собі людині, яка вміє привернути увагу аудиторії. Скромним чи лінивим людям доведеться складно у такій сфері.

Вважається, що професія актора не надійна та малооплачувана. Частково це так, але все залежить від місця роботи. Доходи голлівудських зірок чи другорядних акторів муніципальних театрів суттєво відрізняються.

Після закінчення навчального закладу випускник може працювати не лише у театрі чи кіно. Деякі актори стають провідними, інші починають викладати та навіть відкривають свої школи.А хтось іде у суміжну сферу і працює сценаристом, режисером чи продюсером.

Мінуси та плюси професії актора

Де вчитися на актора

Вивчитися на актора можна у вузі, коледжі чи спеціалізованих курсах. Найкращим варіантом вважається вступити до університету на театральний факультет та здобути вищу освіту.

Найпрестижніші театральні виші країни:

  1. Російський інститут театрального мистецтва – ГІТІС;
  2. Найвище театральне училище імені М. С. Щепкіна при Малому театрі Росії;
  3. Московський університет імені Бориса Щукіна при театрі ім. Вахтангова.

Якщо школяр планує вступати після 9 класу, на нього чекає театральний коледж чи училище. Здобувши диплом, багато хто продовжує навчання в університеті, але працювати за спеціальністю можна і із середньою професійною освітою.

Популярними для вступу після 9 класу вважаються:

  1. Коледж музично-театрального мистецтва імені Галини Вишневської;
  2. Московська театральна школа Олега Табакова;
  3. Московський державний театральний коледж Леоніда Філатова.

Третій варіант отримання спеціальності актора – курси. Під час навчання студентам дають теоретичну та практичну базу. Курси підійдуть навіть тим, хто не прагне грати у театрі чи кіно, але хоче розвинути акторську майстерність. Важливо врахувати, що після деяких курсів не можна працювати за фахом.

Професії, пов'язані з творчістю, сучасні види та особливості. Що вибрати підкаже наша попередня стаття.

Що здавати для вступу на актора після 11 класу

Якщо випускник закінчує 11 класів, для вступу до театрального університету йому потрібно скласти ЄДІ та творчий іспит. ЄДІ з обраних предметів здається у школі, а спеціальні вступні випробування кожен виш проводить самостійно.

Російська мова є обов'язковою, але абітурієнтам театральних вишів вона також потрібна для вступу, тому варто звернути на неї особливу увагу. Предметами на вибір є література та суспільствознавство. Деякі університети вимагають усі три предмети, інші лише два з них.

Правила творчого іспиту встановлює навчальний заклад. Зазвичай складається з кількох практичних і теоретичних частин. Але кожен виш може скласти свої випробування, про які варто дізнаватись у приймальній комісії. Елементи іспиту:

  1. Майстерність артиста. Потрібно виконати уривок із літературного твору, наприклад, розповісти улюблений вірш.
  2. Сценічне мовлення. Важливо показати вміння передавати характер персонажа та відсутність проблем із дикцією.
  3. Спів та танці. Деякі вузи вимагають, щоб вступник продемонстрував свої вокальні дані та пластику.
  4. Колоквіум. Усний теоретичний іспит, де виявляють знання абітурієнта у сфері мистецтва, культури, театру.

Вступ на актора після 9 класу

Предмети для вступу до коледжу чи училища найчастіше збігаються з іспитами до університету. Але кожен навчальний заклад самостійно встановлює перелік вимог, тому варто уточнювати їх перед вступом.

При вступі після 9 класу, як і після 11, доведеться складати творчий іспит. Це може бути етюд, пісня, вірш напам'ять чи щось інше. Правила прийому залежать не тільки від училища, а й навіть від року складання іспитів.

Надходження на актора, як і на багато інших творчих спеціальностей, складніше звичайного. Випускникам доводиться здавати не лише ЄДІ, але й вступні випробування у вузах чи коледжах.Але якщо абітурієнт подолає всі складнощі, вже за кілька років він зможе виступати на сцені театру чи зніматися у кіно. Чи ризикнули б ви піти вчитися на актора? Напишіть у коментарях. Поділіться статтею у соціальних мережах та збережіть її в закладках, щоб не втратити корисну інформацію.

Нижче рекомендуємо подивитися добірку тематичного відео, яке може розібратися в питанні надходження на актора.

Надходження на акторське — що потрібно буде здавати:

Професія актора – плюси та мінуси:

  • https://medcollege5.ru/obuchenie-professiyam/obuchenie-na-aktera.html#h13sjw0qs0tpgdzhwzf80ukk16sp8hb
  • https://proforientator.ru/publications/articles/professiya-aktyer.html
  • http://artgang.ru/33-perechen-vstupitelnyx-ekzamenov-po-specialnostyam-gitis.html
  • http://rrepetitor.ru/professions/kakie-ekzameny-nuzhno-sdavat-na-aktera-aktrisu-posle-9-i-11-klassov
  • https://medcollege5.ru/postuplenie-i-ekzameny/chto-nuzhno-sdavat-na-aktera.html