Чи можна здійснювати обгін на перехресті: законодавство та правила дорожнього руху

Питання про можливість обганяти інші транспортні засоби на перехрестях часто турбує водіїв. Дехто вважає, що це заборонено законодавством, тоді як інші впевнені у протилежному. Щоб розібратися у цій ситуації, необхідно звернутися до правил дорожнього руху.

За Правилами дорожнього руху Російської Федерації обгін на перехрестях заборонено. Водій повинен бути готовий до зупинки та повинен поступитися дорогою іншим учасникам руху. Однак є деякі винятки, коли обгін на перехрестях може бути допущений.

Якщо на перехресті є спеціальна смуга для розвороту або одинична розмітка, що дозволяє обгін, то водій має право здійснити обгін на перехресті. Однак, цей дозвіл стосується лише ситуацій, коли на перехресті немає інших транспортних засобів, що рухаються в напрямку, зворотному руху транспортного засобу, що обганяється. У цьому випадку водій повинен ще раз переконатися в безпеці обгону та здійснити його з обережністю та граничною уважністю.

ПитанняВідповідь
1Чи можна здійснювати обгін на перехресті?Ні, обгін на перехресті заборонено правилами дорожнього руху.

Обгін на будь-якому перехресті заборонено у зв'язку з тим, що на цих ділянках проїзної частини існує підвищена небезпека для руху всіх учасників, крім того, включення покажчика повороту може бути неправильно витлумачено іншими особами, які беруть участь у русі, що може спровокувати виникнення ДТП.

Чи можна виконати обгін на перехресті?

Повертаємось до пункту 11.4 ПДР. З нього випливає, що обгін на перехресті не є порушенням, якщо: Перехрестя нерегульований. На ньому немає ні регулювальника, ні світлофора, а якщо є, то він вимкнений або працює в режимі жовтого жовтого сигналу (пункт 13.3 глави 13 ПДР).

Чи можна обганяти на перехресті Україну?

Обгін на перехресті є прямим порушенням правил дорожнього руху: судова практика / В Україні / Судово-юридична газета

На якому перехресті забороняється обгін?

Водії повинні знати, що обгін заборонено на регульованих перехрестях, залізничних переїздах, пішохідних переходах, мостах, шляхопроводах, естакадах та під ними. Не можна також обганяти того, хто обганяє (тобто здійснювати так званий «подвійний обгін»).