Чим кращий короткий протокол еко

Короткий протокол ЕКЗ Він передбачає застосування препаратів для стимуляції яєчників та забезпечення зростання фолікулів. Короткий протокол ЕКЗ вважається вдалим, якщо в ході прийому медикаментів було отримано відповідь від обох яєчників.

Що краще за короткий чи довгий протокол ЕКЗ?

Якщо довгий протокол можна охарактеризувати як «кількісний» спосіб отримання яйцеклітин, короткий – переважно «якісний». Ооцитів виходить менше, але вони вищої якості.

Кому призначають короткий протокол ЕКЗ?

Короткий протокол ЕКЗ може застосовуватися у жінок будь-якого віку. Проте є категорія пацієнток, які мають застосування методів допоміжної репродукції переважно починати саме з цієї схеми стимуляції. До них відносяться жінки, які страждають на безпліддя внаслідок полікістозно-змінених яєчників.

Скільки днів триває короткий протокол ЕКЗ?

Короткий протокол передбачає менший за тривалістю (якщо порівнювати з довгим) процес стимуляції – всього 12-14 днів. Він легше переноситься пацієнтками, забезпечує більшу в порівнянні з довгим ймовірність, що призначення лікаря дотримуватимуться точно.

Центр репродуктивного здоров'я СМ-клініка
Короткий протокол ЕКЗ: детально про «коротку» схему стимуляції | «СМ-клініка»

Які протоколи ЕКЗ бувають і як проходити протокол ЕКЗ?

Програма екстракорпорального запліднення враховує кілька важливих етапів, особливе значення серед яких має стимуляція суперовуляції або СЗГ.

Протокол СЗГ у межах ЕКЗ представлень комплексом процедур, заснованих на введенні медикаментозних засобів, мета яких – стимуляція зростання фолікулів для отримання репродуктивного матеріалу, тобто зрілих яйцеклітин.

Протокол ССО, що враховує підбір препаратів та схему їх введення, розробляється в індивідуальному порядку з урахуванням фолікулярного запасу організму. Пацієнткам, які звернулися до медичного центру «Medical Plazа», висококваліфіковані фахівці надають індивідуальний підхід при складанні програми ЕКЗ та розробці протоколу СЗГ, а також здійснюють постійний контроль за зростанням фолікулів та станом ендометрію. Важливо пам'ятати, що саме від грамотності дій фахівця залежить кінцевий результат програми екстракорпорального запліднення.

ВИДИ ПРОТОКОЛІВ ЕКЗ

Існує кілька видів протоколів ЕКЗ, які мають деякі відмінності до завершення етапу суперстимуляції та отримання яйцеклітин. Надалі вони мають ідентичний характер, за винятком випадків необхідності кріоконсервації біологічного матеріалу.

Види протоколів ЕКЗ різняться залежно від спектра використовуваних лікарських препаратів, загальної тривалості етапу. Так, розрізняють короткий, ультракороткий, довгий, гіпердовгий протоколи. Крім того, в межах наявності природної овуляції застосовується натуральний протокол, що виключає використання медикаментозних засобів, що стимулюють фолікулярний ріст. До найбільш застосовуваних відносять довгий і короткий:

  • Короткий протокол ЕКЗ. Має на увазі збереження гормонального фону, а також використання лікарських препаратів, що виключають настання передчасної овуляції.
  • Довгий протокол ЕКЗ.В межах цього протоколу використовуються медикаментозні засоби, що пригнічують вироблення гормону. На тлі зменшення показників до мінімальних позначок застосовуються препарати, що стимулюють діяльність яєчників та зростання фолікулів.

При розробці протоколів фахівець збирає та аналізує дані про стан репродуктивної системи, гормонального фону пацієнтки, особливості менструального циклу. Наведені відомості необхідні для підбору найбільш підходящої індивідуальної програми.

КОРОТКИЙ ПРОТОКОЛ ЕКЗ

Тривалість короткого протоколу ЕКЗ складає не більше 12 днів. В межах зазначеного етапу, що починається з 3 – 5 дня менструального циклу, використовуються лікарські препарати, що стимулюють діяльність обох яєчників та зростання фолікулів. Протокол розцінюється як вдалий, якщо на застосовувану терапію відповідають обидва яєчники.

Слід зазначити, що в межах природного менструального циклу жіноча репродуктивна система виробляє один фолікул. Вироблення двох і більше розглядається як рідкісне виняток. Оскільки безпосередньо яйцеклітину укладено у фолікулі, визначити її наявність за допомогою ультразвукового дослідження неможливо. У межах такого дослідження при необхідності використовуються мікроскопи.

ДОВГИЙ ПРОТОКОЛ ЕКЗ

Скільки триває протокол ЕКЗ, іменувань довгим, в цілому залежить від тривалості природного менструального циклу жінки. У середньому зазначений етап займає не менше 3 – 4 тижнів. Довгий протокол застосовується у тому випадку, якщо репродуктивна система пацієнтки має достатній резерв фолікулів.

Первинний етап протоколу проводитиметься у період лютеїнової фази, тобто на 19 – 20 день менструального циклу.У цей період пацієнтці вводяться лікарські препарати, які пригнічують вироблення ЛГ гормону. У межах протоколу можуть використовуватись різні форми медикаментів, наприклад, депоновані або щоденні ін'єкції або назальні спреї. На тлі зниження ЛГ гормону до мінімальних показників фахівець розпочинає проведення процедур, спрямованих на стимуляцію суперовуляції. Як правило, цей етап займає не більше ніж 12 днів.

Ведення протоколів ЕКЗ здійснюється в індивідуальному порядку. Вже після початку процедур, залежно від отриманих результатів, фахівець має право змінити схему, дозування призначених препаратів, скасувати або, наоборот, запровадити нові лікарські засоби. Важливо відзначити, що відповіді на проведену терапію у різних пацієнтів можуть мати колосальні відмінності навіть за умови залучення ідентичних протоколів.

У ряді випадків під дією терапії у пацієнтки може розвинутися синдром гіперстимуляції яєчників. З метою його запобігання необхідне проведення у межах протоколу ЕКЗ аналізів крові для визначення рівня естрадіолу. Завищення показників означає насичення організму препаратами, що застосовуються для стимуляції зростання фолікул. У цій ситуації необхідне призупинення використовуваної терапії.

Згідно з даними статистики, вдалий протокол ЕКЗ найчастіше є результатом застосування тривалої стимуляції. Частково це обумовлено тим, що ця процедура застосовується тільки до жінок з достатнім фолікулярним запасом, що дає можливість вибору найбільш якісного матеріалу. Відсоток настання вагітності в межах довгого протоколу трохи вищий, ніж за короткого.

МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ

Незважаючи на постійний контроль зі боку фахівця та вжитих заходів щодо запобігання можливих ускладнень, не є винятком випадки неудалих протоколів ЕКЗ, в межах яких проводитиметься скасування перенесення ембріона. У переважній більшості випадків реакцією репродуктивної системи пацієнтки на застосовувану терапію у відповідь є синдром гіперстимуляції.

На тлі опасности розвитку синдрому фахівець може зменшити дозування препаратів або повністю скасувати їх використання. За відсутності позитивних результатів профілактичних заходів, тобто на тлі розвитку синдрому, як лікування пацієнтці може бути призначена корекція гемостазу та спеціалізоване дієтичне харчування. У важких випадках необхідне проведення терапії в умовах стаціонару.

ВІБІР ПРОТОКОЛУ ЕКЗ

Отже, як проходити протокол ЕКЗ і вибір його різновиду? Вибір протоколу представляє для фахівця дуже складне завдання, для вирішення якого лікарю необхідно врахувати особливості організму пацієнтки та всі можливі ризики. Саме від раціонального вибору залежить відповідна реакція яєчників на проведену терапію. При цьому важливо відзначити, що фахівець не може вплинути на якість біологічного матеріалу.

Розглянемо варіанти протоколів ЕКЗ, застосовувані трохи рідше, ніж наведені вище:

  • Гіпердовгий протокол. Застосовується на тлі наявності у пацієнтки низки захворювань, серед яких кості, ендометріоз, міома матки. Передбачає залучення депонованих препаратів за 60 – 90 днів до початку стимуляційної терапії. Необхідність використання медикаментів полягає у придушенні менструального циклу та уповільненні зростання доброякісних новоутворень.
  • Натуральний протокол Виключає використання лікарських стимулюючих препаратів.
  • Протокол із мінімальною стимуляцією. Препарати використовуються з тривалою періодичністю та вводяться малими дозами.
  • Ультракороткий протокол. Цей вид протоколу застосовується стосовно жінок зі мізерним фолікулярним резервом. У його межах введення стимулюючих препаратів починається з третього дня менструального циклу і триває близько десяти днів. Як правило, введення ліків починається з високих доз.

Крім наведених вище варіантів застосовуються також інші, наприклад протокол ЕКЗ з донорською яйцеклітиною. У цілому ж важливо пам'ятати, що саме від виправданості вибору протоколу залежить результат екстракорпорального запліднення. А успіх процедур визначається ступенем кваліфікації лікаря. Фахівці нашого центру є професіоналами високого рівня та гарантують індивідуальний підхід до кожної пацієнтки. Ми поможемо вам досягти позитивних результатів та стати щасливими батьками!

Що таке протоколи ЕКО – їхні види та відмінності

лікування ЕКЗ

Протокол ЕКО є обов'язковою умовою проведення екстракорпорального запліднення. Для багатьох пар це єдина можливість стати щасливими батьками. Має на увазі багатопланову методику, що включає кілька етапів і серйозну підготовку. Проводиться медикаментозне стимулювання процесів дозрівання яйцеклітин із подальшим виділенням ооцитів. Залежно від протоколу процедура займає від 22 до 45 днів і показана при різних формах безплідності.

Види протоколів ЕКЗ

Існує 2 основні види протоколів ЕКЗ: довгий та короткий. Вибір залежить від стану репродуктивної системи. Лікар проводить обстеження пари, після чого робить вибір.

Протокол ЕКО – не просто низка рекомендацій та приписів, які потрібно виконувати на власний розсуд, а чітко прописана схема з переліком медикаментів та дій. Відхилення від протоколу призводить до неефективності процедури.

Короткий протокол

Найпоширеніший варіант, оскільки збігається з менструальним циклом і займає порівняно небагато часу.

  • з полікістозом яєчників та непрохідністю маткових труб;
  • використовується при низькому запасі яйцеклітин.

Перший етап – стимуляція суперовуляції за допомогою гормональної терапії. Проводиться на 3-й день менструації. Для придушення передчасної овуляції на 5-6 день призначають антагоністи (доза розраховується індивідуально). Жінка приймає гонадотропіни, під дією яких починають активно зростати. фолікули. У період з 14 до 20 днів від початку менструації здійснюється пункція та перенесення ембріонів.

Особливості короткого протоколу:

  • займає мало часу (у середньому 25 днів, із чим і пов'язана його назва);
  • лікар призначає мінімум препаратів, що знижує вартість процедури;
  • всі етапи легко переносяться пацієнтами;
  • немає ризику гіперстимуляції яєчників;
  • підходить жінкам старшого репродуктивного віку;
  • ефективний при чоловічому безплідді.

Довгий протокол

Його головна особливість – контроль гормонального фону лікарем. Починається із 20 дня менструального циклу. Процес одержання зрілих яйцеклітин триває близько місяця. Перша, регулююча фаза має на увазі пригнічення вироблення природних гормонів, потім показана стимуляція овуляції гонадотропінами.

Основна перевага довгого протоколу: запобігання асинхронному росту фолікулів, що дозволяє отримати однакові за якістю яйцеклітини.Схема підходить жінкам при низькій якості біологічного матеріалу, отриманого в короткому протоколі, а також при гінекологічних захворюваннях: ендометріозі, міомі матки, надлишку чоловічих гормонів. Однак є ризик гіперстимуляції яєчників.

  • на 21 день репродуктологом призначається блокада гіпофіза;
  • з настанням місячних починається стимуляція яєчників гонадотропінами з контролем УЗД (тривалість 10-14 днів);
  • за 36 годин до пункції необхідно запровадити укол ХГЛ;
  • на 14 день циклу лікар проводить забір фолікулів у жінки та призначає здачу еякуляту чоловікові;
  • через 3-5 днів після пункції проводиться запліднення, лікар моніторить процес на всіх етапах;
  • на 4 день ембріон переноситься до матки;
  • показано гормональну терапію протягом наступних 14 днів;
  • через 2 тижні проводиться забір крові на бета ХГЛ.

Довгий протокол показаний жінкам із хорошим фолікулярним резервом, коли очікується достатній вихід яйцеклітин.

Як відбувається вибір протоколу ЕКО

Протоколи ЕКЗ відрізняються за тривалістю і кількістю медикаментів, що призначаються. Вибір залежить від індивідуальних особливостей жінки, наявності захворювань, реакції яєчників на стимуляцію, але вибір залишається за репродуктологом.

Особливості призначення протоколу ЕКО

Вибір схеми проведення ЕКЗ – це мозковий штурм для лікаря. Він оцінює можливі ризики, враховує особливості. Наприклад, при тривалій відсутності овуляції можна отримати велику кількість яйцеклітин, але їхня якість буде сумнівною, як результат – мало ембріонів. Якщо виявлено патології, рекомендовано довгі протоколи. Якщо ЕКЗ проводиться повторно, а репродуктивна система здорова, призначається коротка схема.
Незалежно від типу протоколу, пацієнткам важливо пройти повне обстеження та виконувати всі розпорядження лікаря. Слід зазначити, що якість клітин залежить від репродуктолога, адже це генетичний матеріал людини.