Чому говорять ні пера ні пуху: історія та походження виразу

Вираз "ні пера ні пуху" – один із найвідоміших у російській мові. Воно використовується для позначення повної відсутності будь-якого результату чи ефекту. Однак, мало хто замислюється про походження цього виразу та його значення.

Спочатку, вираз "ні пера ні пуху" пов'язане з полюванням на пернатих тварин. Перо було цінним матеріалом для виготовлення стріл та пір'яних ручок для письма, а пух використовувався для наповнення подушок та ковдр. Якщо мисливець приходив із порожніми руками, то казали, що у нього "ні пера ні пуху". Таким чином, вираз набув значення безрезультатного полювання чи невдалої подорожі.

З часом значення виразу розширилося і почало використовуватися у загальному сенсі. Тепер воно вказує на відсутність будь-якого кінцевого результату чи повної невідповідності очікуванням. Наприклад, якщо людина чекала високих успіхів чи великого задоволення від виконаної роботи, але в результаті не досягла нічого значущого, то можна сказати, що у нього "ні пера ні пуху".

Таким чином, вираз "ні пера ні пуху" має своє коріння у мисливському минулому і символізує повну відсутність результатів або ефекту. Воно продовжує використовуватись у російській мові до сьогоднішнього дня і є спадщиною нашого предків.

ФразаЗначення
1Ні пера ні пухуНічого зовсім
2Ні кроку назадНе можна відступати
3На пухові подушкиСпати м'яко та комфортно
4Взятися за пір'яПочати писати чи створювати
5Потрапити до павутинняЗаплутатися у складній ситуації

Чому кажуть ні пуху ні пера до біса?

Перо в мові мисливців означає "птах", "пух" – звірі. У відповідь, щоб теж не «наврочити», звучало тепер уже традиційне: «(Пішов) До біса!».

Чи можна говорити ні пуху, ні пера?

Друге: «ні пуху ні пера» це фразеологізм, а всередині фразеологізмів розділові знаки не ставляться, так як за своїм значенням такі словосполучення рівні одній лексичній одиниці.

Що потрібно відповідати на ні пуху, ні пера?

Перо в мові мисливців означає "птах", "пух" – звірі. Звідси, щоб не злякати успіх, мисливцям, які вирушали на полювання, бажали «ні пуху, ні пера». У відповідь звучало – "до біса".

Чому кажуть ні пуху ні пера перед іспитом?

Вираз "ні пуху ні пера" виступає у східнослов'янських мовах як побажання успіху, удачі. Виникло серед мисливців і було засноване на забобонному уявленні у тому, що з прямому побажанні (і пуху, і пера) результати полювання можна " наврочити " . Перо у мові мисливців означає "птах", "пух" – звірі.