Чому не варто чекати дозрівання катаракти: небезпеки та наслідки

Катаракта – це захворювання рогівки ока, яке призводить до втрати гостроти зору та утруднення сприйняття навколишнього світу. Багато людей помиляються, думаючи, що катаракта має "дозріти" повністю, щоб потім її можна було видалити. Однак це міф, і чекати, доки катаракта повністю розвивається, потреби немає.

Все вищезгадане пояснюється тим, що з віком лінза ока набуває жовтуватого відтінку, стає менш гнучкою і втрачає прозорість. Це призводить до появи катаракти. Однак, відразу після діагностики катаракти, лікар може рекомендувати її видалення, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях пацієнта та ступеня прогресування захворювання.

Дуже важливо розуміти, що без лікування катаракту не зникне сама по собі, лише розвиваючись та погіршуючи зір. До того ж, операція з видалення катаракти в даний час є загальновизнаним та успішним методом, що дозволяє відновити зір та якість життя пацієнта.

ВікСимптоми катарактиЧи потрібно чекати?
150 років і старшепомутніння зору, слабкість, погіршення видимості вночіНі, треба звернутися до лікаря
240-49 роківпомутніння зору, труднощі читання, погіршення видимості вдалиніНі, треба звернутися до лікаря
330-39 роківпомутніння зору, почуття дискомфорту в очах, періодичне двоїнняНі, треба звернутися до лікаря
4Молодше 30 роківрідкісні випадки катарактиТак, можна зачекати

Безперечною перевагою операції є і те, що не потрібно чекати, поки що катаракта дозріє: факоемульсифікація може проводитись і на ранніх стадіях розвитку захворювання.Операція проводиться амбулаторно: цього ж дня пацієнт повертається додому.

Чи потрібно чекати дозрівання катаракти?

Досі багато хто думає, що необхідно чекати поки катаракта «дозріє». Насправді, немає жодної необхідності у прогресуванні захворювання. Дозрівання катаракти характеризується повною втратою зору, коли людина сприймає лише наявність чи відсутність світла.

Чи потрібно робити операцію за початкової стадії катаракти?

У початкових стадіях катаракти лікування краплями можливе, хоч і не є ефективним. Але, у будь-якому випадку, для повного одужання потрібне хірургічне втручання.

Що робити при початковій стадії катаракти?

Оперативне лікування катаракти початкової стадії проводять безшовним ультразвуковим методом факоемульсифікації (ФЕК).. Операція триває 10-15 хвилин, проводиться амбулаторно. Зір відновлюється відразу після втручання зі звуження зіниці.

Що робити, якщо починається катаракта?

Катаракта, на жаль, не піддається консервативному лікуванню. Усунути її можна лише оперативним шляхом. Найбільш ефективною вважається факоемульсифікація – уражений кришталик видаляється через мікророзріз, а замість нього ставиться імплантат – інтраокулярна лінза (ІОЛ).