Чому варто їсти проростки: корисні властивості та переваги

Проростки – це молоді паростки, які з'являються на насінні та зерна під час їх проростання. Вони є справжнім природним джерелом корисних речовин, які можуть благотворно впливати на організм людини.

Проростки мають високий вміст вітамінів, мінералів і фітоелементів, таких як вітамін С, вітамін Е, калій, кальцій і залізо. Це є причиною їхньої великої користі для здоров'я. Вони допомагають зміцнити імунітет, підвищити енергію та витривалість, а також покращити загальний стан організму.

Проростки також є цінним джерелом вітамінів групи В, які необхідні для правильного функціонування нервової системи та обміну речовин. Вони сприяють покращенню травлення, відновленню кишкової флори та нормалізації обміну речовин в організмі. Крім того, проростки містять велику кількість клітковини, яка сприяє нормалізації роботи кишечника.

Що корисного у проростках
НазваОписКорисність
БрокколіОдне з найбільш поживних овочів, містить велику кількість вітамінів та мінералівЗміцнює імунну систему та запобігає розвитку раку
ФенхельМає солодкий та ароматний смак, багатий на антиоксиданти.Покращує травлення та допомагає у боротьбі із запаленням
АвокадоМістить здорові жири та вітамін ЕЗнижує рівень холестерину та допомагає підтримувати здорову шкіру.
АлфалфаКрихітні проростки, багаті на вітаміни і мінералиПокращує травлення та допомагає знизити рівень холестерину
ГорохМістить багато білка та поживних речовинДопомагає зміцнити м'язи та підтримувати рівень цукру в крові

Проростки мають високий вміст білків, вітамінів, мінералів та клітковини. Усім цим природа забезпечила їх, щоб забезпечити здоровий початок життя молодої рослини. Проросле насіння – смачне та корисне доповнення до раціону у будь-яку пору року, особливо – взимку.

Чому корисно їсти паростки?

Крім вітаміну С проростки різних культур є джерелом вітамінів А, В, Е, фолієвої кислоти.. У пророслій пшениці вміст вітаміну С і В6 після проростання зростає в 5 разів, вітаміну В1 – більш ніж у 1,5 раза, В2 – у 13,5 раза, фолієвої кислоти – у 4 рази, вітаміну Е – у 3 рази.

Які хвороби лікує пророщена пшениця?

Лікарі та дієтологи в один голос заявляють, що вживати зерна пророщеної пшениці можна в профілактичних та лікувальних цілях за таких недуг як: порушений обмін речовин, ослаблений імунітет, при ламких нігтях і слабкому волоссі, при порушеннях зору, при запорах, діареї та здутті живота.

Чим корисна проросла пшениця для організму?

відновлює роботу ендокринних залоз; запускає процеси розсмоктування доброякісних утворень (поліпів, кіст, міом, фібром); запобігає раковим захворюванням. Слід врахувати, що корисні властивості пророщеної пшениці губляться після термічної обробки.