Дивовижна історія плову: як виникла ця смачна страва

Плов – це страва, яка прикрашає святкові столи та насичує наші шлунки. Проте мало хто замислюється над тим, як саме виникла ця смачна та популярна їжа. Плов – це одна з найстаріших страв, що мають глибоке історичне коріння.

Головними інгредієнтами плову є рис, м'ясо та різноманітні спеції. Однак, історія плову включає вплив сотень років, безлічі культур і традицій. Плов розвивався поступово протягом століть, відбиваючи смаки та переваги різних народів та регіонів.

Історія плову починається з часів Олександра Македонського та стародавньої перської кухні. Плов вважається одним із найстаріших страв Сходу і з появою його на столі пов'язується безліч історій та легенд. Це страва, що стала символом гостинності та дружби. Воно стало невід'ємною частиною культури різних народів і завоювало серця гурманів у всьому світі.

ІнгредієнтКількість
Мал500 г
М'ясо (яловичина, баранина чи курка)500 г
Цибуля ріпчаста3 шт
Морква2 шт
Часник3 зубчики
Перець чорний меленийза смаком
Сільза смаком
Рослинна олія50 г
Вода800 мл
Зіра (кумін)за смаком

Як зародився плов?

Плов, або як казали в Персії, пилав – дуже давня страва, яка народилося Близькому Сході з появою там зернової рисової культури, близько II-III століть до зв. е. Саме тоді тюркські кочівники почали обмінювати в Китаї худобу на рисові зерна.

Хто зробив перший плов?

Чингісхана За словами істориків, цю страву вигадали в Індії. Місцеві жителі вирощували рис, варили його та додавали до нього ароматні трави. А трохи згодом рис розбавляли ще й м'ясом. Ще за легендою автором плову вважають самого Чингісхана.

Яка країна створила плов?

Плов
Країна походженняУзбекистан Таджикистан
Компоненти
ОсновніРис, рослинний або тваринний жир
МожливіМ'ясо, овочі, фрукти, ягоди, прянощі та різні інші продукти

Чому плов так називається?

Фасмера дає спрощений варіант: "Плов – від турецького "пілав" – крута рисова кашаНасправді слово "плов" прийшло в російську мову від тюрків через татар і походить від турецького "пілав", яке запозичили багато європейських мов: англійська – pilaw, pilau; німецька – Pilaw і французька – pilaf, pilau.