Дощові черви зимують

У вологу погоду і під час дощу вода, що проникає в ґрунт, витісняє з нього кисень, і черви виповзають на поверхню. Тому їх і назвали дощовими. Зимують черви у нижній частині своїх ходів, нижче глибини промерзання ґрунту. Відомі випадки, коли живих червів знаходили у шматочках льоду.

Чому потрібно охороняти дощових черв’яків?

Вони виконують важливу місію – сприяють розкладанню органічних речовин. Також черв'яки служать індикатором якості і родючості грунту – якщо в грунті хробаків багато, то в ньому багато гумусу і він родючий. Також вириті ходи полегшують ріст коренів.

Як зимують черв’яки?

Зимують черв'яки на своєму «робочому місці», тільки з осені їх треба щедро нагодувати й укрити від холодів: для цього придатне опале листя, гичка рослин, солома.

Як реагує дощовий черв’як на спеку?

У дощових черв'яків немає зубів, тому вони не можуть харчуватися корінням. Їм необхідно багато харчових запасів, щоб розвиватися. Nicodrilus sp. (черв'як з родів сім'ї Lumbricidae дощових черв'яків) згортається кільцем для того, щоб пережити холод, спеку або засуху, а також у період зимової сплячки та заціпеніння.

Дощові черви — Вікіпедія
Дощові черви (черв’яки, хробаки), земляні черв’яки, земляні хробаки (лат. Lumbricina) — загальна назва, що об’єднує ряд родин кільчастих черв’яків класу малощетинкових. З точки зору систематики ця група не є таксономічною одиницею, а виділена на підставі особливостей екології і …