Історія одомашнення собак: коли це сталося?

Собаки – вірні компаньйони та віддані друзі людини. Всі ми звикли бачити їх поряд з нами у наших будинках та на вулицях. Але коли і як виник цей унікальний союз між людьми та собаками?

Одомашнення собак – це процес, що стався тисячі років тому. Перші ознаки домашнього утримання собак можна спостерігати у стародавніх мисливців-збирачів. Вони довіряли собакам провідну роль полюванні і безумовно залежали від їхньої допомоги у пошуку видобутку.

Саме в процесі співпраці з людиною собаки перетворили свій зовнішній вигляд та поведінку. Людина відбирала сильних, сміливих і слухняних особин для розведення і вирощувала покоління собак, які найбільш повно задовольняли її потреби та вимоги.

Таким чином, природний відбір поступово призвів до появи домашніх собак, які були вірними та відданими помічниками людини. Процес одомашнення собак був важливою віхою у розвитку людства і вплинув на його історію, культуру та спосіб життя.

ПеріодРоки
Пізній палеоліт30 000-10 000 років до н.
Неоліт10000-6000 років до н.е.
Стародавній Єгипет3200-332 гг. до н.е.
Древній Рим753 р. до н.е.-476 р. н.е.
Середньовіччя476-1453 р.р.
Епоха Відродження14-17 ст.
Новий час17 ст.-по теперішній час

Коли з'явилися перші собаки?

Вже до кінцю льодовикового періоду (близько 11 000 років тому) існувало щонайменше п'ять різних генетичних типів собак. Саме вони стали основою того розмаїття порід, яке нам відомо сьогодні. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Як з'явилися різні породи собак?

Спочатку не було порід собак, але були спеціалізації – мисливські, пастуші, охоронні – у період пізнього неоліту (7-4 тисячі років до н.е.). Тобто людина почала виділяти призначення собак і розводити найбільш здатних до конкретних завдань вихованців.

Ким нас вважають собаки?

Експерти вважають, що господар для четвероного друга джерело їжі, комфорту та безпеки. Однак завжди важливо пам'ятати, що собака все ж таки не людина. Ця тварина і вона має свої специфічні способи спілкування та потреби, повідомляє прес-служба Російської кінологічної федерації.

Чому собаки допомагають людям?

Домашні собаки насамперед доставляють позитивні емоції своїм господарям, але вони ще допомагають їм підтримувати хорошу фізичну форму. Регулярні прогулянки, ігри та заняття з вихованцями сприяють тренуванню серцево-судинної, кістково-м'язової та нервової систем людини.