Коли формувати ялівець

Ялівець обрізають навесні або наприкінці літа. Обрізку проводять двічі на рік, аби надати кущу певну форму. Не можна обрізати рослину пізно восени. Це може послабити кущ перед зимівлею.

Коли краще садити ялівець?

Ялівець можна висаджувати у відкритий ґрунт навесні, у квітні або травні. Також припустима посадка ялівцю восени, у жовтні. Ялівець світлолюбний, хоча такий вид, як ялівець звичайний, витримує незначне затінення. До ґрунту рослина не вимоглива, але найкраще росте на вологих, пухких, піщаних і вапняних ґрунтах.

Як розмножувати ялівець?

Повзучі види ялівцю успішно розмножуються не тільки за допомогою вкорінення живців, а й відводками. Молоді гілки пришпилюють до землі і присипають ґрунтом. До наступного року така гілочка дасть свої корені і зможе продовжити життя самостійно.

Як розростається ялівець?

У період росту хвоя має світло-зелене забарвлення. Ялівець горизонтальний, або розпростертий, — сланкий чагарник заввишки до 1 м із довгими, розпростертими по землі гілками, на яких густо розташовані чотиригранні синьо-зелені пагони. Сиза або зелена хвоя взимку набуває бурого відтінку.

Ялівець козацький: вирощування в саду, опис сортів
Ялівець козацький є дводомним сланким чагарником заввишки до півтора метра, що швидко розростається й утворює щільні зарості. Іноді він росте у вигляді дерева з вигнутим стовбуром і червоно-коричневою корою, що відшаровується, сягаючи у висоту 4 м. Отруйні пагони …