Коли не потрібно виплачувати аліменти: підстави та умови

Питання аліментів одна із найскладніших і спірних у сімейному праві. Аліменти призначаються для забезпечення потреб одного з подружжя чи дітей у разі розлучення чи поділу майна. Однак є певні обставини, за яких виникає можливість звільнитися від обов'язку сплачувати аліменти.

Одним із основних випадків, коли можна не платити аліменти, є відсутність фінансової спроможності. Закон передбачає, що якщо боржник не має грошей або інших коштів для виконання цього обов'язку, суд може звільнити його від платежів. У такому разі необхідно надати суду докази про свою фінансову неплатоспроможність.

Також, звільнення від платежів аліментів може бути передбачено у разі зміни обставин чи матеріального становища. Якщо боржник може довести, що його фінансове становище значно погіршилося або з'явилися нові обставини, які роблять виплату аліментів неможливою чи невідповідною, суд може розглядати це питання та ухвалити рішення про звільнення.

У якому разі можна не платити аліменти
Ситуація
1Дитина досягла повноліття
2Дитина померла
3Батько, у якого проживає дитина, відмовився від отримання аліментів
4Батько, у якого проживає дитина, приступив до трудової діяльності та здійснює самостійне забезпечення дитини
5Встановлено, що обидва батьки не забезпечують дитину з вини
6Батько, у якого боржник, перебуває у місці позбавлення волі
7Батьки досягли згоди про припинення виплати аліментів

Чи можна подати на аліменти через Дію?

Як подати на аліменти через Дію? Фактично немає можливості подати на аліменти через "Дію", але якщо ви перебуваєте за кордоном, то в Україні від вашого імені до суду може звернутися адвокат, з яким укладено договір про надання правової допомоги.

Коли згоряє борг із аліментів?

Так, максимальний термін позовної давності за аліментами на дитину, як і в інших випадках, становить 3 роки, що передують моменту звернення до суду щодо їх призначення.

Скільки платять аліменти в Україні у 2023 році?

Мінімальний гарантований розмір аліментів у 2023 році аліменти на одну дитину до 6 років – 1136 грн.. аліменти на одну дитину від 6 до 18 років – 1416 грн. 50 коп.

Якою має бути заборгованість з аліментів, щоб посадили?

Що змінилося з 10 січня 2022 року. до адміністративної та кримінальної відповідальності можна притягнути, якщо є будь-який борг за аліментами: наприклад, боржник перераховує по 1500 ₽ на місяць. Підставою вважається несплата суми, встановленої рішенням суду чи нотаріальною угодою.