Коли ростуть білі гриби у Карпатах: сезон, знахідки, особливості

Білі гриби, або боровики – вишукані ласощі всіх грибників. Цей вид гриба є одним із найцінніших і найсмачніших. Особливо щасливі грибники виявляють білі гриби у Карпатах. Ліси цього регіону славляться своїм багатством та безліччю грибних видів, у тому числі й цим чудовим грибом.

Сезон зростання білих грибів у Карпатах зазвичай починається на початку літа, у період після дощів та теплих днів. Гриби люблять вологість і тепло, саме тому вони добре процвітають у цих горах. Плодоносить білий гриб рясно і тривалий час, часто продовжуючи свою сезонну активність до пізньої осені.

Шукати білі гриби в Карпатах можна на луках, на узліссях, а також у глибині лісу, серед ялинників та березняків. Важливо відзначити, що білі гриби вважають за краще рости в змішаних лісах, де є достатньо світла для фотосинтезу, але й збережена достатня вологість для процесу розмноження.

Коли ростуть білі гриби у Карпатах
МісяцьТемпература повітря (°C)Кількість опадів (мм)Пора року
Травень1570Весна
Червень2080Літо
Липень2590Літо
Серпень2380Літо
Вересень1870Осінь

Сезон білих грибів у Карпатах починається у середині червня і триває до середини жовтня-листопада. Білі гриби ростуть у ялиново-букових або ялинових лісах на висоті від 600 до 1400 метрів над рівнем моря.

Якого місяця краще збирати білі гриби?

Починати "полювання" на гриби в лісі найкраще в наприкінці серпня – на початку вересня, оскільки це самий сезон грибів, так званий грибний час. У лісі в цей період можна знайти підберезники, білі гриби, подосиновики, грузді.

Коли починається білий гриб?

Білий гриб починають збирати із середини липня. Гриби зазвичай ростуть шарами: перший шар з'являється на початку-середині липня, наступний у серпні, потім наприкінці літа та восени.

Яку погоду полюбляють білі гриби?

Максимально комфортна температура для росту грибів. 18–20 градусів. Не варто побоюватися того, що вночі температура повітря суттєво опускається.

Де у Карпатах багато грибів?

Особливо багаті на грибочки хвойні та букові лісові масиви Закарпаття. Одні з найпопулярніших грибних локацій – Міжгірський, Перечинський, Великоберезнянський, Свалявський, Рахівський райони. Багато грибів можна знайти на околицях Мукачева, села Лумшори.де знаходяться каскади водоспадів і чани з мінеральною водою.