Кріп овоч або

В Україні в культурі кріп з'явився в десятому столітті як пряний овоч. Багатовіковий досвід використання кропу як лікарської рослини закарбований у травниках.

Що лікує кріп?

У медицині плоди К. з. застосовують при метеоризмі, диспепсії, гастриті та хронічному бронхіті (мають спазмолітичну, вітрогінну, відхаркувальну дію). Настій плодів і трави вживають для профілактики нападів стенокардії, при гіпертензії I і II ступеня, хронічній коронарній недостатності, безсонні.

Де можна садити кріп?

Щоб посадити кріп, необхідно знайти освітлене місце. Головне, щоб зелень не була в тіні, інакше вона ростиме дуже повільно. Також кріп не любить частого поливання ґрунту, тому не можна садити його біля овочів та зелені, які потребують частого поливу. За 20 днів до посіву потрібно вносити компост, гній чи золу.

Яка користь від насіння кропу?

Корисні властивості кропу Щоб нормалізувати роботу травної системи, використовують і листя рослини (зелень), і насіння. Саме насіння є більш корисним, оскільки містить велику кількість вітаміну Е (для здоров'я шкіри), В (для нігтів і волосся) та аскорбінову кислоту (для імунітету).

Кріп — це овоч чи ні: характеристика і опис рослини