Неймовірні страхи артрозу: що він боїться і як з ним упоратися

Артроз – Це одне з найпоширеніших захворювань опорно-рухової системи, яке може серйозно обмежити якість життя пацієнта. На відміну від запальних захворювань суглобів, таких як артрит, артроз характеризується прогресуючим руйнуванням суглобової тканини хрящів.

Однією з головних причин появи артрозу є старіння, так як з часом хрящі стають менш еластичними і схильні до зносу. Крім того, артроз може бути спричинений травмами, ожирінням, порушеннями обміну речовин, перевантаженнями суглобів або спадковими факторами.

Артроз може вразити будь-який суглоб тіла, але найчастіше це стосується колінного, тазостегнового, плечового, ліктьового та кістового суглобів. Це захворювання може призвести до обмеження рухів, больового синдрому, деформації та порушення функцій суглобів, що чинить потужний негативний ефект на фізичний та психічний стан пацієнта.

Чого боїться артроз
Біль та обмеження рухів у суглобах
Погіршення якості життя
Неможливість займатися улюбленими видами спорту
Обмеження фізичної активності
Потреба у постійному лікуванні та застосуванні медикаментів

Які продукти не можна їсти при артрозі?

При артрозі потрібно виключити або скоротити такі продукти:

  • Смажені страви.
  • Солоні та мариновані продукти.
  • Консерви
  • М'ясні вироби (ковбаси, сосиски).
  • Жирне м'ясо (баранина, свинина).
  • Рафіновані продукти (вироби з білого борошна, цукор).
  • Фастфуд.

Як можна зупинити артроз?

Вилікувати артроз можна за допомогою операції із заміни суглобів (ендопротезування). Фізіотерапія, медикаменти та інші способи допоможуть лише сповільнити прогрес захворювання.

Чи можна прогрівати суглоби при артрозі?

Чи можна гріти колінний суглоб? У гострій стадії гонартрозу хворий суглоб гріти не можна. Лікування артрозу колінного суглоба має відбуватися під наглядом фахівця. Тому прогрівання суглобів, фізіотерапевтичні процедури та масаж можна робити після консультації лікаря та ретельного обстеження.

Що викликає загострення артрозу?

Загострення артрозу часто виникає на тлі підвищеного навантаження. Через болі м'язи кінцівки рефлекторно спазмуються, можуть формуватися м'язові контрактури. Хрускіт у суглобі стає все більш постійним. У спокої з'являються м'язові судоми та неприємні відчуття у м'язах та суглобі.