Основні події та жахи, що відбувалися у таборі Освенцім

Табір Освенцім – Це одне з найпохмуріших місць в історії людства. Під час Другої світової війни він став символом насильства та геноциду, тут була реалізована одна із найжорстокіших ідеологій – нацистська расова теорія. Розміщений в окупованій Польщі Освенцім став місцем масових вбивств та експериментів на людях.

Табір Освенцім був розділений на три частини: Аушвіц I, Аушвіц II (Біркенау) та Аушвіц III (Моновіце). У таборі Аушвіц I знаходилися казино, кімнати для казначейства та табірний інспекційний центр. Аушвіц II був найбільш жорстоким і в сумі об'єднав кілька палат і камор для знищення людей. Аушвіц III – це місце, де були розміщені силові об'єкти та заводи з вимушеною працею. Тисячі людей примусово працювали на заводах, надаючи громадські послуги на прилеглій території.

В Аушвіці проводилися масові розстріли, вбивства в газових камерах та лікарські експерименти на людях. Жахливі умови та виснаження, а також неприємні умови були приділені колосальній більшості людей, затриманих у таборі. Багато в'язнів помирали від голоду, хвороб та фізичного насильства. Освенцім – це страшне нагадування про найбільше зло, яке може створити людина у війні.

ДатаПодія
27 січня 1945Визволення табору Освенцім радянськими військами
20 квітня 1940Створення табору Освенцім
1941-1945Масове знищення євреїв, циган, поляків та інших національностей
1943Заколот у таборі радянськими військовополоненими
1944Союзники починають бомбардування табору

В'язні табору знищувалися в крематоріях, гинули через нелюдські умови праці, голод, холод, жорстокі покарання, епідемії та медичні експерименти.. Вижити в Аушвіц-Біркенау практично неможливо. Основним завданням в'язнів концтабору була важка робота.

Що робили у таборі Освенцім?

Табір включає секції для жінок, чоловіків, циган і сімей, депортованих з Терезієнштадтського гетто. Освенциму-Біркенау належить основна роль плані німців зі знищення Європейських євреїв. У березні-червні 1943 р. зведено чотири великі будівлі крематорію.

Що робили з немовлятами у концтаборах?

Народжену дитину татуювали номером матері, топили в барило і викидали з барака. Доля решти дітей була ще гіршою: вони вмирали повільною голодною смертю. Їхня шкіра ставала тонкою, немов пергаментною, крізь неї просвічували сухожилля, кровоносні судини та кістки.

Що робили з вагітними у концтаборах?

Вагітних єврейських жінок та матерів з маленькими дітьми направляли до центрів знищення, де начальство табору часто включало їх у перші групи, що посилаються на смерть у газових камерах.. Як у таборах, так і в гетто, жінки часто зазнавали побоїв та зґвалтувань.