Раундап чи ураган форте що краще

Який препарат від бур'янів найкращий?

Найкращі засоби від бур'янів – топ 5

КатегоріяМісцеНайменування
Найкращі засоби від бур'янів суцільної дії1Гліфосат
2Імазапір
Найкращі засоби від бур'янів виборчої дії (на городі)1Метрибузин
2Хізалофоп-П-етил

Який гербіцид найефективніший?

Найсильніший гербіцид суцільної дії Гліфосат, що має здатність знищувати, як однорічні так і багаторічні бур'яни. Якщо використовувати Гліфосат перед цвітінням бур'янів, то можна позбутися повністю всіх бур'янів тим самим захистити культурні рослини.

Чому заборонили Раундап?

Медики вирішили, що джерелом токсичності раундапу стала поверхнево-активна речовина. Пізніші описи випадків отруєння раундапом виявили ті ж симптоми, а також дисфункцію легень, шлунково-кишкового тракту, анормальні електрокардіограми, низький кров'яний тиск, пошкодження нирок та гортані.

rozetka.com.ua
Гербіцид Syngenta Ураган Форте 500 SL суцільної дії 300 мл – відгуки покупців | ROZETKA

ТОП-4 основних правила щодо використання гербіцидів

Гербіцидна обробка безпосередньо впливає на врожайність культури та якість готової продукції. Перед обприскуванням потрібно враховувати багато факторів. У нашій статті ми поговоримо про те, як і коли вносити гербіциди згідно з основними правилами. Їхнє дотримання дозволить забезпечити ефективний контроль бур'янів та отримати обіцяний виробником урожай.

Проаналізуйте тип ґрунту

З недавніх пір фермери активно використовують районовані сорти та гібриди.Їхня поява дозволила збільшити зону вирощування культур, але засміченість протягом першого місяця після сходів знижує врожайність до 35%. Тому потрібно враховувати, що відсоток безпеки в ґрунті діючих речовин залежить від багатьох факторів:

  • гранулометричний склад – на мулистих та глинистих ґрунтах затримується більше хімічних речовин;
  • водневий показник pH – чим нижче значення, тим швидше речовина розкладається у ґрунті;
  • вологість та наявність органічних речовин – ґрунти з великою кількістю поживних елементів зберігають багато діючих речовин;
  • характеристики препарату, що вноситься – розчинність, період напіврозпаду та інші показники.

При боротьбі з бур'янами потрібно не тільки знати, як і коли використовувати гербіциди, але й звертати увагу на особливості технології обробітку ґрунту. Цей аспект розглянемо докладніше.

Враховуйте особливості технології обробітку ґрунту

У новому сезоні починайте підготовку ділянки. Поле має бути очищене від рослинних решток, оскільки вони знижують ефективність пестицидів. Рослина, що залишилася в грунті, скорочує врожайність культури на 10-20%. Тому перед внесенням гербіциду важливо провести всі необхідні роботи з очищення поля.

Зверніть увагу на погодні умови перед внесенням гербіцидів

Часто у нас запитують, за якої погоди та коли краще вносити гербіциди для ефективної боротьби з бур'янами. Оптимальна вологість повітря для обробки поля – вранці та ввечері. Найкраще обприскувати ділянку в період 7.00-10.00 та 17:00-22:00.

Напередодні обробки слідкуйте за прогнозом погоди, оскільки препарати сприйнятливі до атмосферних опадів. Бажано обприскувати поле не менш як за 15-20 годин до дощу.

Активність переміщення речовини в ґрунті залежить від вологи в наднасіннєвому шарі. Під час зрошення при ґрунтовій та повітряній посусі потрібно виконати загортання гербіциду на глибину 3 см. Коли застосовуєте гербіцид у таких умовах, використовуйте максимально допустиме дозування речовини та робочого розчину.

Температура довкілля також впливає ефективність обробки. Обприскування повинно проводитися в діапазоні від +10 до +25 °С при швидкості вітру не більше 4 м/с. Щоб речовина краще проникла у ґрунт, використовуйте дрібне розпилення розчину. В апараті повинні бути форсунки, що конструктивно відрізняються від стандартних щілинних пристроїв.

Дотримуйтесь технічних вимог при обробці ґрунту

Тепер ви знаєте, коли вносити гербіциди та за яких умов навколишнього середовища. Під час обробки поля також враховуйте структуру орного шару. Найкраще використовувати препарат на комкуватій структурі. Як показують спостереження, такий ґрунт створює умови для рівномірного розподілу речовин та збереження заявленої врожайності до 20%.

Оброблювана ділянка землі повинна містити не більше 30% невеликих грудок (діаметр до 2 см) та до 10% великих шматків (5-10 см). При дотриманні цього правила ви зможете забезпечити ефективність агрохімікату на 60% вище, ніж на грунті з великими грудками і великими грудками.

Важливо також знати не тільки коли використовувати гербіциди, але і з діючими речовинами. Для покупки препарату звертайтесь до інтернет-магазину Agro-Trade. Ми підберемо агрохімікат для Вашої культури та розрахуємо кількість, необхідну для винищення всіх бур'янів.

Топ 10 кращих гербіцидів: опис, застосування, дія

Ефективно очистити посіви від бур'янів допоможуть перевірені препарати – гербіциди, які можуть знищити навіть злісні рослини-шкідники, і при цьому не нашкодити культурі.

Топ 10 кращих гербіцидів: опис, застосування, дія

У нинішніх умовах господарювання хімічні засоби захисту рослин користуються значним попитом. Тепер щоби отримати високий урожай, а в деяких випадках, навіть мінімальний, без пестицидів не обійтися. Посівам загрожують шкідники, хвороби та значний вред наносять бур'яни. Злісні рослини-шкідники перешкоджають належному вегетаційному розвитку культури, швидко поширюються на посівних площах і як наслідок значно знижують урожайні показники. Таким чином, щоб ефективно очистити посіви від бур'янів, агрономи застосовують перевірені препарати – гербіциди. Завдяки цим пестицидам можна знищити навіть злісні рослини-шкідники, і при цьому не нанести шкоди культурі.

Головною відмінністю гербіцидів від інших ЗЗР вважається високий рівень фітотоксичності, який виявляється стійкістю рослин до препаратів. У їх складі – органічні та неогранічні з'єднання, які швидко надходять у тканини бур'яну через листовий апарат чи корінь. Таким чином, діючі речовини блокують синтез амінокислот і зупиняють процес вегетації. Як це відбувається розглянемо на прикладі десяти популярних гербіцидів.

Гліф БТ

Сучасний препарат Гліф БТ бере участь у процесі пригнічення білкового синтезу на клітинному рівні, що спричиняє замедлення функціонування хлорофілу, і в результаті спричиняє загибель рослини.

Принцип дії

У складі пестициду є прилипач, який всмоктується через наземну частину і просувається до кореня. Швидкість дії гербіциду залежить від кліматичних умов, стану та виду рослини-шкідника, а також від норми внесення робочого розчину.Внаслідок застосування препарату відбувається пожовтіння бур'янів, в'янення листя і протягом 10-20 днів настає його загибель.

Як застосовувати

Щоб отримати найкращий результат, гербіцид рекомендується вносити в інтенсивній фазі розвитку рослини-шкідника при відповідних кліматичних умовах.
Сприятливий час для обприскування визначається відповідно до стадії розвитку бур'янів:

  • багаторічні дводольні – фаза розетки, висота – 10-20 см;
  • однорічні дводольні – фаза 2-3 справжні листки;
  • багаторічні злакові – фаза 4-5 листків, висота – 10-15 см;
  • однорічні злакові – фаза лист від 5 см;

Боротьбу з осотом слід починати з висоти рослини – 10-20 см (норма використання розчину – 5-6 літр на 1 гектар). Гербіцид проти пірію (10-12 см), а також гумаю (15-20 см) необхідно використовувати у нормі 4-5 л/га. Щоб очистити посіви від берізки (10-12 см) необхідно застосовувати 6-8 літрів на гектар готової суміші. Гірчак обприскують при стеблуванні у нормі – 6 л/га.

Торнадо

Торнадо демонструє ефективну дію у боротьбі з великою кількістю бур'янів як дводольних, так і злакових.

Принцип дії

При обприскуванні активне речовина гербіциду поширюється по тканинах рослини-шкідника і просувається до кореневої системи, вражає точки зростання, що провокує втрату вегетоздатності бур'янів. Під дією препарату відбувається блокування синтезу ароматичних амінокислот.

Як застосовувати

Торнадо розводять у 3 л води, отриманою сумішшю можна обробити 100 кв. м. Користуватися готовим розчином бажано у ранкові або вечірні години, коли немає сонця. Плодові, виноградники, цитрусові та картопля рекомендується обприскувати в нормі 25-50 мл препарату на 3 літри води.Щоб обробити газонну траву та ділянки для посіву різних культур необхідно розчинити 50-75 мл гербіциду у 3-х літрах води.

Зенкор

Системний препарат Зенкор створений захистити посіви сої, а також овочі та плодові дерева. Це надійний засіб від бур'янів (злакових та дводольних).

Принцип дії

Після проникнення у кореневу та наземну системи активне речовина концентрується у ростовій точці, і в результаті – замедлює розвиток бур'яну. Гербіцид впливає на клітини рослини-шкідника. Активне речовина, після проникнення в тканини рослини, затримує клітковий поділ, крім того порушується білковий та ліпідний обмін, що призводить до загибелі бур'яну.

Як застосовувати

Знаючи механічний ґрунтовий склад, необхідно коригувати норму використання гербіциду Зенкор. У середньому вона становить 0,5-1,4 кг/га. Максимальну дозу гербіциду використовують на важких ґрунтах, мінімальну – на легенях, піщані (вміст гумусу – менше 1%) не рекомендується обробляти гербіцидом Зенкор. Для кращого результату внесення потрібно проводити, коли температура повітря становить 10-24°С, а швидкість вітру до 5 м/с. Норма внесення робочого розчину 200-300 літрів на гектар.

Напалм

Напалм – системний препарат суцільної дії проти бур'янів із високим спектром використання. Він застосовується у будь-якій фазі розвитку рослини-шкідника.

Принцип дії

Ефективний засіб для видалення бур'янів – гербіцид Напалм, діюча речовина якого, потрапляючи на листя, проходити судинною системою по всьому бур'янові, і доходитиме до кореневої системи. На 3-4 день помітний хлороз (жовтий, потім бурий колір листя), через 5-10 днів рослина-шкідник гине.

Як застосовувати

Обробка молодих бур'янів відбувається у період активного зростання за відсутності вітру.Препарат розлучається у 3-4 літрах води, і отриманим розчином можна обробити 100 кв. м. Хороший результат від пестициду досягається, коли середньодобова температура повітря знаходиться в межах 12-30 °С, за відсутності опадів (4-5 годин) після внесення.
Існує необхідність вносити гербіцид за 5-6 днів до передпосівної культивації та перед висадкою рослин.

Прима

Універсальний Прима гербіцид – надійний засіб для знищення бур'янів, захищає кукурудзу та інші зернові культури у післясходовому періоді. Ефективно очищає посіви від дводольних бур'янів одного року і в тому числі бореться з багаторічними рослинами-вредниками.

Принцип дії

Діє препарат на основі комбінації двох головних компонентів із різними механізмами впливу. Перший – флорасулам (клас тріазолпіримідинів) блокує амінокислотний синтез. Амінопіралід знищує гормон росту і впливає на швидкість проникнення рідини у клітини рослини. Прекрасно проявляє себе на будь-якому ґрунті, не залежно від кліматичних умів. Діє на 160 видів рослин-шкідників.

Як застосовувати

Щоб досягти максимального ефекту, потрібно використовувати препарат при температурі від +5°С до +25°С, а також важливо звернути увагу на фазу розвитку рослини-шкідника та різновид культури. Наносять гербіцидний розчин на всю наземну частину за допомогою щілинного розпилювача на середньому режимі, за норми внесення – 150-400 л/га.

Раундап Макс

Один із інноваційних та безпечних ЗЗР проти бур'янів. Пестицид ефективно знищує однодольні, корнепаросткові та дводольні рослини-шкідники. Захищає посіви сої, ріпаку, картопля, сахарних буряків, сорго та льону.

Принцип дії

Проникнення пестициду в клітини бур'яну здійснюється за технологією ТранСорб: активне речовина (гліфосат) через кулю воску на листках потрапляє в тканини рослини-шкідника. За першу годину після внесення коренева система поглинає 75% компонентів розчину. Препарат повністю всмоктується за чотири, максимум шість годин. Через 7 днів після внесення гербіциду бур'ян жовті та в'яни. А через 3-4 тижні рослина-шкідник гине.

Як застосовувати

Гербіцид рекомендовано використовувати, коли температура повітря знаходиться в діапазоні від 5 °С до 25 °С у безвітряну погоду. Обов'язково застосовувати гербіцид у допосівний та післязбиральний період, щоб підготуватися до наступного сезону. Рекомендовані норми внесення під плодові дерева, виноградник та цитрусові – 3 л препарату на 200 л води. Ґрунт під картоплю слід обприскувати за два (максимум п'ять) днів до сходів, для розчину слід брати 1,5 л гербіциду на 100 л води, а норма внесення – 200 л/га. На ґрунт із подальшим посівом олійних та баштанних культур, а також овочів, слід після збирання врожаю вносити Раундап Макс. Як застосовувати, щоб очистити посів від бур'янів одного року? Потрібно розбавити 3 л препарату на 200 л води, від багаторічних – 3 л пестициду на 300 л води.

Ураган Форте

Це один із найефективніших препаратів від бур'янів. Його застосовують на дачних ділянках, на промислових об'єктах, у лісовому господарстві. Сад, виноградник, пара також обробляють Ураганом Форте.

Принцип дії

Активний компонент після проникнення через листовий апарат моментально надходить у всі тканини бур'яну, досягаючи кореня. Впродовж трьох днів (максимум 5) під дією гліфосату рослина-шкідник жовтіє, висихає і протягом 2-3 тижнів гине і більше не відростає.

Як застосовувати

Обробку препаратом бажано проводити у теплу погоду у дохідовий та післязбиральний періоди в активну фазу росту рослини-вредника, використовуючи обприскувач у режимі середніх крапель. Яка норма внесення гербіциду Ураган Форте? На 1 гектар для овочів норма становить 1,5 л (максимум 2 л), для чагарників – 2-4 л, для зернових культур, соняшника та хмелю – 2-4 л. Ефективний на ділянках несільськогосподарського призначення (норма – 2-4 л/га). Внесення гербіциду для наземного обприскування становить 150-200 л/га, авіаційного – 50-70 л/га.

Геліос

Сучасний гербіцид Геліос системно впливає на багато однорічних та багаторічних видів бур'янів. Крім застосування на ґрунтах призначених під посів, використовується і на ділянках несільськогосподарського призначення. Це універсальний гербіцид від пірію.

Принцип дії

Активне речовина пестициду пригнічує амінокислотний та хлорофільний синтез у клітинах бур'яну. Компонент, потрапляючи на наземну частину рослини, проникає в клітини і надходить у кореневу частину, що спричиняє загибель рослини-шкідника. Хлороз у однорічних бур'янів настає протягом 2-5 діб, а через 5-12 діб вони гинуть. Багаторічні рослини-шкідники остаточно зупиняють вегетацію протягом 14-21 дня.

Як застосовувати

Одноразове внесення здійснюють за 12-14 днів перед культивацією ґрунту. Пестицидом слід обприскувати бур'яни, які активно розвиваються за сухої погоди за 6 годин до початку дощу. Рекомендований температурний діапазон – вище за 13 °С, але не вище 25 °С. Гербіцид Геліос слід застосовувати подалі від культурних посівів, дерев, а також чагарників. Норма внесення робочого розчину – від 100 до 300 л/га.

Нейтрін БТ

Післясходовий пестицид розроблено щоб контролювати злакові (однорічні та багаторічні) бур'яни. Захищає овочі, олійні та бобові культури. Це надійний гербіцид від пірію.

Принцип дії

Активна речовина по вегетуючих частинах рослини просувається до ростової точки, де відбувається порушення синтезу жирних кислот, тим самим викликає загибель бур'янів.

Як застосовувати

Вносити гербіцид Нейтрин БТ на злакові рослини-шкідники одного року (2-4 листки) рекомендовано в нормі від 0,6 до 0,8 л/га. Щоб позбавити посів від злакових багаторічних бур'янів, заввишки 10-15 см варто використовувати норму 1,1 л/га +/- 100 мл/га.

Тітус

Механізм дії післясходового гербіциду Тітус вбереже площі з картоплею, кукурудзою та томатами від злісних бур'янів. Він бореться з великою кількістю злакових, а також знищує дводольні рослини-шкідники одного року.

Принцип дії

Пестицид наносять на листовий апарат бур'яну. Активна речовина просувається до точки зростання, де відбувається блокування ферменту ацетолактатсинтази. Компонент препарату є незамінним при синтезі амінокислот. Під впливом гербіциду протягом кількох годин блокується отримання бур'янами корисних речовин та вологи. Рослини-шкідники припиняють ріст, і не конкурують із культурою.

Як застосовувати

Щоб визначитися з найкращою годиною обробки, слід звертати увагу на кількість листків рослини або його висоту. Площа з картоплею, висота якої становить 5-20 см, обприскується від злакових бур'янів у нормі 50 г на гектар. Злакові одного року обробляють, коли на рослині є від одного до чотирьох листків, а багаторічні злакові – коли висота становить 10-15 см.Якщо відсутні багаторічні та перерослі однорічні рослини-шкідники, допускається використання гербіциду в нормі 40 грам на гектар. При цьому кількість внесення робочого розчину – 150 л/га або у 2 рази більше. Титус потрібно застосовувати з прилипачом, щоб покращити змочування рослин-шкідників та забезпечити кращий захисний ефект.

Гербіциди та їх застосування

Представлені препарати від бур'янів користуються значним попитом у вітчизняних аграріїв. Їх результат дії – відмінний доказ ефективності у полі. Гербіциди від бур'янів – надійні засоби захисту посівів на тривалий період. Повне знищення шкідливої ​​рослинності передбачає дотримання детальної інструкції щодо застосування. Тому гербіциди, види яких представлені вище, потрібно використовувати відповідно до рекомендацій від виробника. Так як для повної їхньої загибелі в деяких ситуаціях необхідно застосовувати препарат дворазово. А щоб остаточно позбутися багаторічних бур'янів та в інших критичних випадках, використовують гербіциди суцільної дії (опис потрібно поважно вивчити, оскільки можливе негативне вплив на культурні рослини).

Як видно з добірки ТОП 10, кожен препарат складається з унікальної комбінації діючих компонентів, які ефективно впливають тільки на певні культури та бур'яни. Найкращі гербіциди (купити можна на нашому сайті) ті, діючі речовини яких не зашкодять посівам, а ефективно знищувати всі види злісних рослин. Механізм дії на бур'ян теж має свої відмінності між представленими препаратами. До того ж слід звертати особливу увагу на норму внесення та інші обмеження під час використання. Гербіциди – найкращі препарати у боротьбі з бур'янистою рослинністю, які допоможуть отримати високий урожай.