Що давати немовляті при проносі: продукти та рекомендації

Пронос у немовляти – розлад шлунково-кишкового тракту, який супроводжується частими рідкими або рідкими випорожненнями. Якщо ваше маля стикається з цією проблемою, важливо правильно організувати його харчування, щоб полегшити стан і прискорити одужання.

При проносі важливо пам'ятати, що молочні продукти сприяють більш частому та розслабленому випорожненню. Тому слід тимчасово виключити із раціону грудне молоко чи адаптовані суміші. Натомість можна запропонувати дитині спеціальні електроліти та регідратаційні розчини, щоб заповнити втрачені рідини та електроліти, такі як натрій, калій та глюкоза.

Крім того, можна давати немовляті деякі нежирні та легко засвоювані харчові продукти, які допоможуть зміцнити його організм та стимулювати швидке відновлення. До таких продуктів належать зернові каші, яблука без шкіри, банани, морська капуста та гарбуз. Ці продукти багаті на клітковину, вітаміни і мінерали, які можуть допомогти відновити нормалізацію травної системи.

Що можна їсти немовля при проносі
ВікРекомендації щодо харчування
0-3 місяціПродовжувати годувати грудним молоком.
3-6 місяцівПродовжувати годувати грудним молоком. Вводити додаткові продукти по одному, починаючи з рисової каші та яблучного пюре.
6-12 місяцівПродовжувати годувати грудним молоком чи давати адаптовані суміші. Вводити овочеві пюре без картоплі та м'ясне пюре без жиру.
12-18 місяцівПродовжувати годувати грудним молоком чи давати адаптовані суміші. Вводити каші на молоці та кисломолочні продукти, такі як йогурт та сир.

Чим годувати малюка при проносі?

Рекомендується включити до раціону: картопля, рис, банани, підсушений білий хліб, цілісні злаки, овочі (варені чи печені), пісне м'ясо (маленькі порції). Пити більше звичайної питної води (негазованої) маленькими ковтками, бажано кімнатної температури. Овочевий або курячий суп.

Що не можна їсти при проносі у немовляти?

Не переходьте виключно на рослинну їжу – у раціоні обов'язково мають бути і вуглеводні продукти (хліб, картопля, рис, макарони, каші). Якщо у дитини все ж таки засмутився стілець, то після її нормалізації кілька днів не включайте в раціон молоко та щільну їжу.

Які продукти не можна їсти при проносі?

Необхідно виключити з раціону продукти, що містять рослинну клітковину, та продукти, що викликають газоутворення. Необхідно відмовитися від будь-яких прянощів, консервованих та копчених продуктів. Протипоказані будь-які закуски, соуси, солоні (чіпси, горішки) та солодкі (цукерки, морозиво, шоколад, мед) продукти.