Скільки часу гоїться мозоль: корисна інформація та поради

Мозолі – одне з найпоширеніших ушкоджень шкіри, які виникають внаслідок тривалого тертя чи тиску. Вони можуть викликати дискомфорт та хворобливі відчуття та можуть ускладнювати нормальні рухи. Одне з основних питань, що задаються пацієнтами, – скільки часу потрібно, щоб мозоль загоїлася.

Час загоєння мозолі залежить від різних факторів. По-перше, це розмір та глибина пошкодження. Маленькі поверхневі мозолі можуть гоїтися швидше – зазвичай за кілька днів. Глибокі і великі мозолі можуть вимагати більш тривалого часу для повного загоєння – від кількох тижнів до кількох місяців.

Однак, крім розміру та глибини, швидкість загоєння мозолі також може залежати від загального стану здоров'я людини. Здорова людина сильніше та швидше відновлюється. Важливим фактором є рівень турботи про пошкоджену область. Регулярне застосування мазей і пластирів, а також догляд за їх довкіллям може прискорити процес загоєння.

Скільки часу проходить мозоль
УмовиПриблизний час проходження
Мала мозоль1-2 тижні
Середній мозоль2-4 тижні
Великий мозоль1-2 місяці

Як довго сходить мозоль?

М'які мозолі зазвичай гояться самі протягом 1-2 тижнів, при малих розмірах та незначних больових відчуттях мозоль не потрібно проколювати або відривати, інакше можна занести інфекцію та сповільнити загоєння шкіри.

Як зробити так, щоб швидко пройшла мозоль?

Обробіть шкіру навколо міхура антисептиком. Щоб мозоль швидше висохла, можна нанести на неї цинкову мазь. Якщо взуття з мозолю все-таки стикається, прикрийте хвору ділянку бактерицидним пластиром. Через пару днів неприємність буквально розсмокчеться сама собою.

Чи потрібно проколювати міхур від мозолі?

Щоб відтік рідини з водяного мозоля відбувався постійно, краще зробити кілька проколів. Головне не перестаратися і зберегти стінки міхура. Вони немов природна пов'язка покривають розташовану всередині водяного мозоля ніжну шкіру і захищають її від пошкодження та інфікування.

Що робити, якщо мозоль довго не проходить?

Якнайшвидше здатися лікарю варто, якщо мозоль не проходить більше 2 тижнів або запалюється і болить. У сумнівних випадках лікар може використати дерматоскопію. Дерматолог може провести дослідження під час очної консультації.